Kaupmehed: avaliku joomise luba oli viga

26. august 2014, 10:05

Eesti kaupmehed näevad avalikus kohas alkoholi tarbimise piirangute kaotamises riigi eemaldumist viimase paari aasta jooksul püstitatud alkoholipoliitika eesmärkidest.

Eesti jaekaubandusettevõtteid koondav Eesti Kaupmeeste Liit saatis avaliku kirja, milles taunib 1. juulist jõustunud muudatusi korrakaitseseaduses ja selle rakenduseseaduses, mis lubavad pea igal ajal ja igal pool alkoholi tarbida.

„Näeme siin suurt vastuolu riigi alkoholipoliitika arengutes – ühelt poolt on soov karmistada alkohoolsete jookide müügi- ja reklaamipiiranguid ning alkoholi kättesaadavust, teiselt poolt aga luuakse soodsamad tingimused alkoholi tarbimise levikule avalikus kohas,“ kommenteeris Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika Merilai. „Et alkoholi tarbimine on vaid mõne kuuga jõuliselt tänavapilti naasnud, võib igaüks oma silmaga näha – kaupluste ümbrused on muutunud registreerimata välibaarideks.“

Kaupmeeste liit on veendunud, et avalikus kohas alkoholi tarbimise lubamine viib Eestit senise alkoholipoliitika kava eesmärkidest kaugemale, seisis pöördumises.

„Sellised sammud näitavad ühiskonnale riigi silmakirjalikku suhtumist – tõstes jõuliselt aktsiisimaksu riigi eelarve täitmise huvides, kavandades uusi piiranguid alkohoolsete jookide müügiprotsessis ja samas soodustades tarbimist avalikus kohas, et müüki soodustades veelgi maksudele lisa koguda,“ nentis Merilai.

Tema sõnul on riigi selline käitumine sundinud kohalikke omavalitsusi kehtestama oma territooriumil korra tagamiseks lisapiiranguid. Alkohoolsete jookide kohapeal tarbimiseks on olemas baarid, kohvikud ja restoranid, kus selleks ka vastavad tingimused loodud, vahendas liidu pressiteade.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. August 2014, 15:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing