5. september 2014 kell 16:23

FSB: vahistasime Eesti ametniku Eston Kohveri

Vene julgeolekuteenistus FSB teatas, et teenistus arreteeris Pihkva oblastis salaoperatsiooni käigus Eesti kaitsepolitsei ametniku, vahendas Vene uudisteagentuur ITAR-TASS.

Teatest selgub, et Vene Föderatsiooni territooriumil vahistati kapo Tartu osakonna töötaja Eston Kohver. Eestlaselt konfiskeeriti laetud püstol Taurus, 5000 euro väärtuses sularaha ja luurega seotud eritehnikat.

Eston Kohver on politseis töötanud alates 1991. aastast ja sai 2010. aastal presidendilt Kotkaristi teenetemärgi. Kapo ei ole röövitud ametniku isikut kinnitanud.

Kapo teatas täna, et hommikul kella 9 ajal võtsid Eesti Vabariigi territooriumil Luhamaa piiripunkti läheduses Venemaalt tulnud tundmatud isikud vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult.

Kaitsepolitsei ametnik täitis teenistuskohustusi seoses piiriülese kuriteo tõkestamisega, teatas kapo. Inimröövile eelnes Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine.

Kaitsepolitsei alustas praegusele infole tuginedes kriminaalmenetlust karistusseadustiku vabaduse võtmise ning riigipiiri ja ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületamise paragrahvi alusel.

 

Hetkel kuum