Äripäev • 21. september 2015 kell 6:16

Kinnisvara peadpööritav hinnatõus

Eluaseme hinnad sööstavad üles  Foto: Eiko Kink, Äripäev

Eluaseme hinnad kasvavad jätkuvalt peadpööritava kiirusega, selgub statistikaameti andmetest.

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2015. aasta II kvartalis võrreldes 2014. aasta II kvartaliga koguni 10,5%, teatas statistikaamet. I kvartaliga võrreldes muutusid hinnad 3,3%.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 3,4% ja majade hinnad 3,2%. Võrreldes I kvartaliga tõusid korterite hinnad Tallinnas 0,5%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 8,7% ning ülejäänud Eestis 8,4%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2015. aasta II kvartalis võrreldes I kvartaliga -1,9% ja võrreldes 2014. aasta II kvartaliga 12,3%.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Hetkel kuum