Ron Paul: Euroopa Liit hakkab lagunema

29. juuni 2016, 21:43
Ron Paul (keskel)
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160629/NEWS/160629745/AR/0/AR-160629745.jpg

Brittide ajalooline otsus Euroopa Liidust lahkuda on märk suuremast globaalsest kriisist, arvab endine USA esindajatekoja liige Ron Paul, vahendab CNBC.

„Ma arvan, et Euroopa Liit ei ole varsti enam funktsionaalne,“ ütles Ron Paul, kes kandideeris neli aastat tagasi ka USA presidendiks.

„See on tõesti lõppemas. See ei juhtu täna või homme, aga ma arvan, et inimesed on väga rahulolematud. Lõpp on tulemas ja peamine põhjus ei ole Suurbritannia lahkumine,“ ütles ta.

"Brittide lahkumine on vaid peegeldus valest poliitikast," lisas ta.

Paul ütles, et probleemiks on valitsuste kehv fiskaalpoliitika, majanduse liigne reguleerimine ja tsentraliseerimine. Ta lisas, et madalad intressid on tekitanud erinevaid varamulle.

„Kõik keskenduvad Suurbritanniale. See on tähtis, aga liigne tähelepanu on valel asjal,“ ütles Paul. Tema sõnul on probleemiks see, mis toimus enne Brexitit. „Enne seda situatsiooni on terves maailmas olnud kunstlikult madalad intressimäärad. See on sundinud inimesi võlakirju ostma, mis on viga.“

„Katastroof ei saa tulla kui sellele mitte miski ei eelne. Pinda on ette valmistanud rahapoliitika ja kunstlikult madalad intressimäärad,“ ütles ta. „Praegu on ebastabiilsust palju ning korrektsiooni pole veel toimunud. Ma ei usu, et korrektsioon valututult toimub. Meil on kütus otsa saamas."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2016, 21:43
Otsi:

Ava täpsem otsing