Sigade suurenenud suremuse tõttu kontrollib Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) ka sigade Aafrika katku võimalikkust Saaremaal üle 2000 seaga farmis.
- Sigade katk on väga nakkav ning sellesse haigestumisel on suremus 100%. Foto: Erik Prozes
Amet sai sigade suurenenud suremusest teate eile ning võttis võimaliku haiguse tuvastamiseks proovid, mis saadeti laborisse. VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul selguvad proovide tulemused homme.
Reedest kuni täna hommikuni on kõnealuses farmis hukkunud üle 30 sea.
Saaremaa ja Hiiumaa on siiani ainsad Eesti maakonnad, kus pole seakatku diagnoositud ja kus Euroopa Komisjon pole kehtestanud piirangutsoone.
Sel aastal on sigade Aafrika katk diagnoositud Eestimaa viies farmis (kolm Jõgevamaal, üks Järvamaal ja Lääne-Virumaal). Sigade Aafrika katk on väga nakkav ning ägedalt kulgev kodusigade ja metssigade viirushaigus, mida iseloomustab palavik, verejooksud, põletikulised muutused elundites ja suur suremus (kuni 100% loomadest). Ravi puudub ja taudi edasise leviku tõkestamiseks tuleb sead hukata. Inimestele see katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.