Äripäev • 11. oktoober 2016 kell 12:58

Soome suurinvestor vaeb sihtkohana Tartut ja Pärnut

Metsä Groupi tegevjuht Kari Jordan  Foto: EPA

Kui juunis teatas seni Eestis peamiselt metsa varumisega tegelenud Soome puiduhiiglane Metsä Group, et teeb Eestisse suurinvesteeringu ja hakkab vineeri tootma, siis täna selgus ka tehase võimalik asukoht.

Metsä Wood avalikustas juunis investeerimisprogrammi 100 miljoni euro ulatuses. Ligi pool sellest tuleb Eestisse, kuhu rajatakse vineeritehas ning luuakse kuni 200 töökohta. Ehitusega plaanitakse algust teha aasta lõpus. Nüüd teatas firma, et on sõlminud eelkokkuleppe, et osta 10 hektarit tööstusmaad Pärnus. Lõplik otsus tehase rajamiseks tehakse siiski hiljem, sest asukohana on kaalumisel ka Tartu, teatas ettevõte.

Märtsi lõpu seisuga oli Metsä Groupi palgal 9600 töötajat. Ettevõtte eelmise majandusaasta käive ulatus 5 miljardi euroni.

Tegu on juba teise suure investeeringuga aasta jooksul. Eelmise aasta suvel teatas Läti Finieris Grupp, et laiendab tegevust Kohila vineerivabrikus ning ehitab uue tehase. Investeeringu suuruseks ennustas ettevõte 60 miljonit eurot ning ühtlasi luuakse juurde 150 uut töökohta. Lätlased ostsid vineeritootmise Kohilas 2011. aastal, kui tehase eelmine omanik, Pjotr Sedinile kuulunud Baltic Panel Group pankrotistus.

Hetkel kuum