16 märts 2017

EAS toetab 15 miljoniga atraktsioonide loomist

Ettevõtlusminister Urve Palo  Foto: Andras Kralla

EAS teatas, et toetab 15 miljoni euroga seitsme rahvusvaheliselt huvipakkuva pereatraktsiooni loomist.

Toetuse saavad Kosmopark Põltsamaal, Meritäht Dirhamis, WOW! Kuressaares, Paks Margareeta Tallinnas, Pilvemets Tallinna loomaaias, vaateratas Ülemistel ning virtuaalreaalsuse keskus Tallinnas Noblessneris.

Seitse kõige tugevama potentsiaaliga pereatraktsiooni valis EAS välja detsembris laekunud 34 taotleja seast. Kokku plaanivad need seitse asja luua Eestis 100 uut töökohta ja meelitada Eestit aastaringselt külastama täiendavalt 270 000 välisturisti.

Ettevõtlusministri Urve Palo sõnul on toetusega pereatraktsioonidele tegemist ühe kõige suurema investeeringuga turismi valdkonda. „Tahame, et ettevõtlus areneks kõikjal Eestis ning nii sise- kui välisturistil oleks põhjust leida tegevust ka pealinnast väljaspool ja seda aastaringselt. See omakorda annab võimaluse areneda ka muul kohalikul ettevõtlusel nagu majutusteenused ja toitlustus.“

Palo märkis, et lisaks pereatraktsioonidele investeeritakse lähiajal veel Tallinna Linnahalli konverentsikeskuse rajamisse, mis toob siia ärituriste, kes kulutavad kohapeal kolm korda rohkem raha kui puhkuseturistid, ja lisaks panustatakse Eesti kui mereturismi sihtkoha ehk väikesadamate arengusse. „Need investeeringud võimaldavad meil meelitada Eestisse varasemast veelgi rohkem turiste, mis omakorda aitab kasvatada majandust.“

EAS turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on tulemus põnev, kuna atraktsioonid moodustavad Eesti kui pereturismi sihtkoha tutvustamiseks eristuva komplekti ja mõjuvad samas ka olemasolevatele atraktsioonidele täiendava väärtuse loojatena.

„Põltsamaa ja Dirhami atraktsioonid loovad eeldused suurematest keskustest veelgi kaugemale reisida, atraktsioonidega loomisega kaasneb teiste turismiteenuste areng nagu majutus, toitlustus ja teised vaba aja teenused. Kuressaare saab olulise atraktsiooni, mis koostöös olemasolevate spaade pakkumisega aitab hoida aastaringseid töökohti ning loob täiendavat motivatsiooni võtta ette reis Saaremaale ka sügisest kevadeni“, selgitas Mutso.

„Tallinna atraktsioonid laiendavad tavapärast turistide liikumise areaali. Näiteks Tallinna Loomaaed, mis on seni kõige külastatavam atraktsioon Eestis, teeb projekti käigus arenguhüppe külastajateekonna kvaliteedis ja külastajale luuakse motivatsiooni tulla ka selliste ilmadega, kus õues viibimine ei ole meeldiv kogemus“, lisas Tarmo Mutso.

Toetust jagatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. 

Põltsamaal avatakse 2018. aasta sügisel Skandinaaviamaade ainus aastaringselt tegutsev kosmoseteemaline perepark. Põltsamaal on toodetud tuubitoite kosmonautidele ning seda ajaloolist eripära kasutatakse ka pereatraktsiooni kohvikus.

Hoone katusele kerkiv Euroopas ainulaadne vaateratas lisab vürtsi Tallinna kilukarbisiluetile ning avab Tallinna, 120 meetri kõrguselt, täiesti uuest vaatenurgast. Planeeritav avamine sügisel 2018. 

Virtuaalse reaalsuse elamuskeskuse loomine Noblessneri sadamalinnakus asuvasse ajaloolisesse Valukoja hoonesse. Atraktsioon avatakse 2018. aasta lõpus.

Paks Margareeta avatakse 2019. aasta kevadel kaasaegse perekeskse muuseumkülastuskeskusena, mis rikastab Eesti turismimaastikku ja pakub lisamotivatsiooni Tallinna külastamiseks peredega reisivatele välisturistidele.

Kogu pere külastuskeskus „Sea Star“ on Eesti esimene ühe katuse alla koondatud multifunktsionaalne keskus, mis hõlmab ookeanikalade akvaariumi, veekeskust, seiklusparki, teaduskeskust, sukelduskeskust ja siseranda laialdaste teenustega asukohaga maalilisel mererannal Dirhami sadamas, Läänemaal. Planeeritav avamisaeg 2019 suvel. 

Pereturismiatraktsioon WOW! pakub märksõna „illusioon“ raamistikus Kuressaares üllatuslikke, põnevaid, interaktiivseid vau! elamusi ja tegevusi kogu perele mitmeks tunniks. Planeeritav avamine suvel 2019.

„Pilvemetsa“ projekti käigus luuakse Tallinna loomaaeda fragment Kagu-Aasia külma troopilise vihmametsa ökosüsteemist, mis aitab selgitada globaalseid keskkonnaprobleeme. Planeeritav avamisaeg 2020.aastal.

.

Hetkel kuum