Täna kinnitas KredExi nõukogu 2016. aasta majandusaasta aruande, mille põhjal teenis eelmisel aastal kasumit 1,2 mln eurot.
KredExi juhataja Lehar Küti sõnul suurenes nii ettevõtluslaenude (44% võrreldes möödunud aastaga), eluasemelaenude (42%), kui ka korterelamulaenude (80%) käendamise maht. Kokku anti aasta jooksul käendus 3115 ettevõtte/eraisiku/korterelamu laenule summas 124,4 mln eurot, mis võimaldas neil pankadest saada lisarahastust summas 358 mln eurot, märkis Kütt.
KredExi põhitegevuse brutotulud olid 7,1 mln eurot, kasvades 2015. aastaga 1 mln euro võrra. Sealhulgas ulatusid tagamistegevusega seotud tulud 4,1 mln euroni ning intressitulud laenudelt 1,9 mln euroni.Aasta lõpu seisuga oli KredExi sihtkapital 74 mln eurot, bilansimaht 191,4 mln eurot, tagatisportfell 207,6 mln eurot ja laenuportfell 59,1 mln eurot.
Võimalike krediidikahjude katteks moodustati eelmisel aastal eraldisi kokku 3,9 mln eurot. Tagamistegevusest tulenevaid kahjusid hüvitati 1,8 mln euro ulatuses. Võrreldes 2015. aastaga olid kahjud väiksemad nii ettevõtlus- kui ka eluasemevaldkonnas. Kogu tegutsemisaja jooksul on KredEx hüvitanud tagamistegevusest tulenevaid kahjusid summas 29,9 mln eurot.
Alates asutamisest 2001. aastal on KredEx teeninud kasumit kokku 8,4 mln eurot. KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?