Äripäev • 30. oktoober 2017 kell 6:37

Eesti firmast sai Amazoni võrguteenuste partner

arvuti  Foto: Scanpix/Reuters

Amazon Web Service andis esimese Eesti ettevõttena ADM Hostingule konsultatsioonipartneri sertifikaadi, mille saamiseks pidi ADM läbima koolituse ja atesteerimise ning tõestama oma ärisuuna jätkusuutlikkust.

ADM Hostingu ärisuuna juht Klemens Arro selgitas, et staatuse säilitamiseks tuleb neil atesteerimisi regulaarselt korrata. Partnerstaatus annab ADMile ligipääsu ka Amazoni treeningprogrammile, mis võimaldab oma spetsialiste pidevalt koolitada.

Globaalne pilveteenuste pakkuja Amazon Web Services (AWS) otsib pidevalt partnereid, et toetada igas mahus pilvetöid - neil on üle 90 teenuse, mille hulka kuuluvad töötlus-, talletus-, võrgu- ja analüütikarakendused, samuti haldus-, arendus-, mobiili-, turbe-, tehisintellekti ja ettevõtterakendused, loetles Arro.

Ühe väliskliendina migreeris ADM inimõiguste organisatsiooni Amnesty International Suurbritannia üksuse AWS pilveteenusesse.

ADM Interactive on 1997. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev digi-, IT-arendus ning infrastruktuurilahendusi pakkuv 90 töötajaga grupp, mille müügikäive on aastas üle 6 miljoni euro. Müügikäibest 70% moodustab eksport. Klientideks on Hewlett-Packard, Bosch & Siemens Home, G4S, Coop, SEB Pank, Amserv Group, SK ID Solutions ja mitmed riigiasutused.

Hetkel kuum