Äripäev • 22. veebruar 2018 kell 5:32

Apothekalt nõutakse PERHi kasuks suurt hüvitist

Hiigelhaigla on apteegile suurepärane tegutsemiskoht.  Foto: Raul Mee

Põhja-Eesti regionaalhaiglal (PERH) õnnestus üürilepinguta apteegilt Apotheka kohtu kaudu välja nõuda esimene kahjuhüvitis 165 000 eurot.

PERHi apteegipinna üürivaidlus on kestnud ligi viis kuud ning seni pole määratud isegi istungiaega, ent selle aja jooksul on PERH esitanud kohtule mitu esialgse õiguskaitse taotlust, kirjutas Eesti Päevaleht.

Esialgu palus PERH kohtult, et apteegipind vaidluse lahendamiseni nende valdusse tagasi antaks, samuti taotles haigla kohtult kahel korral kahjude hüvitamist ja Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ pangaarvete arestimist, kuid kohus neid taotlusi ei rahuldanud.

PERHi administratiivdirektori Aivi Karu sõnul otsustas Harju maakohus nende taotluse rahuldada ja arestida Terve Pere Apteek OÜ arvelduskontod haigla kasuks kokku 165 000 euro eest, kirjutas Päevaleht.

Apteegi esindajad ei vastanud, kas nad plaanivad kohtumääruse vaidlustada või hüvitavad nad haiglale tekitatud kahju. Terve Pere Apteek OÜ-l on õigus esitada 15 päeva jooksul kohtumäärusele kaebus. Kohtu otsus rahuldada haigla kahjutagamise nõue ei tähenda, et Terve Pere Apteek peaks summa kohe tasuma. Kui kohtumäärus jõustub, arestitakse küll firma kontod, ent haigla saab kahjuhüvitise kätte üksnes pärast kohtuvaidluse lõppu ja sedagi juhul, kui nad apteegiketti võidavad.

Haigla ja apteegi üürivaidlus algas mullu 2. oktoobril, kui Apotheka üürileping PERH-is lõppes. Haigla korraldas eelmise aasta juulis üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu saanud siiani haiglas apteeki avada.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum