Äripäev • 15. märts 2018
Jaga lugu:

Soome riigiveofirma maksab priske dividendi

Raudtee.  Foto: Margus Ansu / Postimees / Scanpix

Soome VR Group, mis hõlmab raudteevedude kõrval ka maanteetransporti, kasvatas eelmisel aastal kõigis tegevusvaldkondades käivet pärast mitut langusaastat ja plaanib riigile dividendiks maksta 100 miljonit eurot.

„Raudteetranspordi populaarsus kasvas nii reisijate kui ka kaubavedajate seas. Lõpptulemuseks kujunes erakordne kasum kogu VRi kontsernile,“ ütles VR Groupi tegevjuht Rolf Jansson.

Grupp tegutseb reisitransporditeenuseid rongide ja bussidega lähi- ja kaugliinidel. VR Transpointi tegevusala on logistika nii maanteel kui ka raudteel. VR Tracki ülesandeks on projekteerimis-, ehitus- ja hooldustööd ja materjali transport.

Reisijavedaja VR Matkustajaliikenne käive kasvas 9,2 protsenti, 548 miljonit eurot. Kasum oli 54,0 miljonit eurot.

Kaubaveos kasvas VR Transpointi käive 3,2% ja oli 393 miljonit eurot, kasum oli 32,4 milöjonit eurot. Siia alla kuulub nii raudteevedu kui ka maanteevedu.

Ettevõtte nõukogu teeb aktsionäride koosolekule ettepaneku maksta eelmise aasta eest dividendi 100 miljonit eurot.

Eelmisel aastal maksis grupp Soome riigile dividendi 90 miljonit eurot aprillis ja sellele lisaks otsustas detsembris tagastada Soome riigile 100 miljonit eurot omakapitalist. Aktsionäride koosolek otsustas ka hangetest jäänud 49,5 miljonit eurot omakapitali tagastusena riigile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum