Äripäev • 31. märts 2018 kell 10:28

Ratas astus Simsoni kaitseks välja

Peaminister Jüri Ratas  Foto: Andras Kralla

Peaminister Jüri Ratase hinnangul on majandus- ja taristuminister Kadri Simson näidanud oma tegevusega, et Hiiumaa inimeste transpordiühendused on tema jaoks väga oluline prioriteet.

"Vastupidiselt poliitilisele süüdistusele seisab just majandus- ja taristuminister Kadri Simson Hiiumaa inimeste parema ning stabiilsema parvlaevaühenduse eest," kommenteeris Ratas pressiteate vahendusel hiidlaste avaldust, milles nõutakse Kadri Simson ametist lahkumist.

Ratatase sõnul on Simsoni eestvedamisel 2018. aasta riigieelarves eraldatud vajalik raha Rukki kanali süvendustöödeks ning ühtlasi plaanis edaspidi läbi viia vajalikke töid regulaarselt kahe-kolme aasta tagant. Ta kinnitas, et käesoleva aasta teises pooles teostatakse Rukki kanalis hooldussüvendus saavutamaks kolme aasta tagune sügavus 5,2 meetrit uue mõõdistussüsteemi järgi.

"Samamoodi on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kiirelt reageerinud ajutistele praamiühenduse tõrgetele ning leidnud koostöös osapooltega paindlikke lahendusi," ütles ta. "Näiteks tihendati Tallinn-Kärdla lennuliini ja Saaremaa-Hiiumaa vahelist laevaühendust ning avati ajutine liin Heltermaa-Virtsu-Heltermaa. Seega on majandus- ja taristuminister Kadri Simson näidanud oma aktiivse tegevusega, et Hiiumaa inimeste transpordiühendused on tema jaoks väga oluline prioriteet."

Eile õhtul algatasid hiidlased petitsiooni, milles nõutakse Kadri Simsoni ametist lahkumist, kuna ta ei ole petitsiooni autorite hinnangul suutnud tagada tõrgeteta praamiühendust Hiiumaaga.

Hetkel kuum