Äripäev • 10. aprill 2018 kell 5:54

Riigi Tugiteenuste Keskus tegi hiigelhanke

Sel aastal on riigi tugiteenuste keskusel plaanis reisikorraldusteenuse ühishange.  Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia, Scanpix

Riigi tugiteenuste keskus hankis esmakordselt sõiduautode ühishankega asutusele 95 autot, mille hind osutus ministeeriumi teatel keskmiste turuhindadega võrreldes 5–10 protsenti soodsamaks.

Riigi tugiteenuste keskuse peadirektor Tarmo Leppoja sõnul osales üleriigilisel sõiduautode ühishankel 33 riigiasutust. „ Arvestades osapoolte ja hangitavate autode suurt arvu on see üks mahukamaid ja keerukamaid läbiviidud hankeid,“ ütles vahendas pressiteade Leppoja sõnu.

Kui siiani korraldasid asutused sõidukite riigihankeid üksikult ise, siis uudse lahendusena korraldas RTK möödunud aastal sõidukite liisimiseks kaks eraldi hanget, millest ühe raames osteti sõidukid ning teise hanke raames sõidukitele finantseerimisteenust kõikidele asutustele korraga. Kahe eraldi riigihanke korraldamise eesmärk oli saavutada suurem konkurents sõiduautode müüjate ning liisinguteenuse pakkujate vahel. Riigihangete tulemusena sõlmiti raamleping kokku 16 ettevõttega 18 kuuks.

Sõiduautode finantseerimiseks sõlmiti viie ettevõttega raamleping ning autode hankimiseks eelistati kasutusrendi teenust. Uusi sõidukeid hangiti näiteks rahandus- ja keskkonnaministeeriumile, keskkonnaametile, lennuametile, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolile, maksu- ja tolliametile jt.

Esimese tellimuse maksumus oli hinnanguliselt 1 076 760 eurot. Võrreldes keskmiste turuhindadega oli soetatavate erinevate sõidukite hind 5–10 protsenti soodsam.

Valitsusasutusel ja nende hallatavatel asutustel oli möödunud suve seisuga kokku 4476 maismaasõidukit, sealhulgas 1534 alarm- või eriotstarbelist sõidukit.

Sellel aastal on ettevalmistamisel reisikorraldusteenuse ühishange.

Hetkel kuum