Äripäev • 15. juuni 2018 • 1 min
Jaga lugu:

BLRT käive kasvas 400 miljonini

BLRT Grupi peahoone Tallinnas Koplis.  Foto: Andres Haabu

Laeva- ja masinatööstuse BLRT Grupi käive kasvas möödunud aastal 18 protsenti, 400 miljoni euroni, ettevõttel on plaanis suurejooneline laienemiskava.

"Lähimaks kolmeks aastaks on kokku pandud 160 miljoni euro suurune põhjapanev investeerimiskava, mis võimaldab kontsernil tõusta põhitegevussuundade arendamisel uuele tasemele," ütles BLRT Grupi juhatuse esimees Veronika Ivanovskaja pressiteate vahendusel. Seetõttu dividende välja maksta ei plaanita.

Möödunud aastal investeeriti 44 miljonit eurot. Valdav osa investeeringutest läks laevaremondi ja laevaehituse valdkonda: 2016. aastal soetatud dokk Panamax-tüüpi laevade teenindamiseks toimetati Klaipedasse, nüüd toimub selle moderniseerimine; Eestisse ja Leetu soetati uued robotiseeritud keevitusliinid, Tallinnas realiseeriti mitu taristuprojekti.

Eestis jätkatakse aktiivselt kinnisvaraprojektide arendamisega Noblessneri kvartalis, kus esimene maja anti juba üle ning teiste ehitus jätkub.

 

Lähiaastail on kavas ka suurinvesteering Leedus, Klaipeda sadamas. "Klaipeda Riigisadama mahud kasvavad stabiilselt, sadamasse tuleb aina rohkem laevu. Seetõttu BLRT Grupp koostöös Klaipeda riigisadamaga investeerib sinna veel ligi 100 miljonit eurot. Tööde käigus süvendatakse sadama akvatooriumit ja sissesõidukanalit seniselt 11 meetrilt 14,5 meetrini," selgitas ettevõte kommunikatsioonidirektor Äripäevale.

Ekspordi osakaal käibest oli 83,6 %, maksustamiseelne kasum kasvas 92,4% ning moodustas 19,2 miljonit eurot.

BLRT Grupp on üks suurimaid tööstuskontserne Läänemere piirkonnas. Lisaks Eestile on kontserni ettevõtete tegevus koondunud ka Lätti, Leetu, Soome, Ukrainasse, Poola, Venemaale ja Norrasse. BLRT Grupis töötab ligi 4000 inimest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt