Äripäev • 13. august 2018 kell 6:20

Töökoha vahetust kaalub iga viies töötaja

Töövestlus  Foto: Shutterstock

Uutele tööpakkumistele on avatud 68% töötajatest ja enam kui iga viies (22%) plaanib lähiajal töökohavahetust, selgus CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringust, milles osales 9067 töötajat ja tööotsijat.

Eelmise aastaga võrreldes on töötajate aktiivsus tööturul pisut langenud - kui möödunud aastal ei olnud töökoha vahetamisest üldse huvitatud 28% vastanutest, siis tänavu pea kolmandik (32%). Veelgi enam, uuringu tulemustest saab järeldada, et oma tööandjatele lojaalsete töötajate osakaal on aastaga veidi tõusnud.

Töötajate aktiivsust tööturul mõjutab tööandjate värbamistegevus - pea iga teine (48%) uuringus osalenud töötaja oli saanud kutseid tööle kandideerimiseks. Enim kutsutakse tööle kandideerima kõrgema palgaga töötajaid - üle poole (60%) töötajatest, kes teenisid enam kui 1616 euro suurust brutopalka, olid viimase kuue kuu jooksul saanud kutseid tööle kandideerimiseks. Juhtide ja tippspetsialistide kõrval on rohkem kutseid tööle kandideerimiseks saanud ka mootorsõidukite ja liikurmasinate juhid.

"Töökohavahetusele avaldavad enim mõju ebahuvitav töö, kehvad suhted kolleegidega ning rahulolematus juhtimiskvaliteediga," ütles tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. "Kui töötaja on rahulolematu, on konkureerivatel tööandjatel teda ka lihtsam enda juurde meelitada. Peaaegu iga teist töötajat on lähiajal kutsutud tööle kandideerima, mis tähendab, et töötajate lojaalsena hoidmisele tuleb pöörata rohkem tähelepanu kui kunagi varem."

"Töötajate lojaalsuse hind tõuseb järjest - kui aasta tagasi oli oma tööandjale lojaalsete töötajate keskmine brutotöötasu veidi üle 1200 euro, siis sel aastal on see üle 1300 euro. Palga suuruse kõrval on oluline ka see, kuidas ja mille eest seda makstakse ehk kui õiglase ja motiveerivana töötaja oma töötasu tunnetab," kommenteeris uuringut Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder.

Palgainfo Agentuur ja CVKeskus.ee küsitlevad tööandjaid ning töötajaid ja tööotsijaid kaks korda aastas - kevadel ja sügisel. Maikuus korraldatud töötajate uuringus osales kokku 9067 inimest, neist 86% ehk 7811 oli aprillis tööga hõivatud, 14% ei töötanud.

Hetkel kuum