Jaanus Vogelberg • 12 oktoober 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Maksud laekuvad hästi

MTA pressikonverents
MTA pressikonverents   Foto: Konstantin Sednev

Augustis kogus maksuamet 607,6 miljonit eurot makse, mida oli 9,4 protsenti rohkem kui eelmisel aastal. Riigieelarvest on kaheksa kuuga täidetud 65,5 protsenti, teatas rahandusministeerium.

Sotsiaalmaksu tasumise kasv kiirenes augustis 13,8 protsendini. Ministeeriumi hinnangul on põhjuseks see, et puhkusetasusid võeti uue maksuvaba tulu arvestuse tõttu varasemast ühtlasemalt välja, mis tasandas ka juuni madalamat tasumist. Seda kinnitab ka suvekuude keskmine sotsiaalmaksu tasumise kasv, mis oli täpselt sama kiire kui mais – 10,1 protsenti.

Augustis kiirenes keskmise töötasu kasv 10,3 protsendini, samas kui deklareeritud töötajate arvu kasv aeglustus 3,0 protsendile, mis on siiski viimaste aastate kiiremaid kasve. Deklareeritud töötajate osakaal tööealisest rahvastikust tõusis viiendat kuud järjest, jõudes 59,2 protsendini, mis on ajalooline kõrgtase.

Tegevusalapõhistel andmetel lisandus suuremates sektorites, kus on vähemalt 30 000 töökohta, augustis hõivatud töökohti kõige enam hariduses ning avalikus halduses vastavalt 6,0 ja 4,0 protsenti. Nendes sektorites avaldus õpetajate puhkusetasude ühtlasem välja võtmine ja seetõttu ka hõives püsimine.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt