Äripäev • 29. oktoober 2018 kell 7:31

Eurorahade omaosaluse tõus lööks väiksemaid valdu

Kui see eelarveperiood kooli rajamiseks toetust ei jõua küsida, võib see järgmisel perioodil ääremaise valla jaoks osutuda kolm korda kallimaks, toetustega katmata käibemaks sinna veel juurde.  Foto: Scanpix

Järgmisest eelarveperioodist vähenevad eurotoetused, eriti omaosaluse tõus muudaks toetuste kasutamise väiksematele omavalitsustele raskesti kättesaadavaks.

Varem oli Eestil õigus saada EL-ist 80 või 85 protsenti projekti maksumusest, järgmisel perioodil võib see aga tähendada EL-i kaasarahastuse määra kukkumist 55% peale. Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori Klen Jäärats ütles Eesti Päevalehele, et see tähendab Eestile kolmekordset omaosaluse kasvu.

Lehega kõnelenud linna- ja vallajuhid tõdesid, et sellist rahade tõusu neil katta poleks võimalik, elu läheks iseäranis raskeks äärealade, näiteks Ida-Virumaa ning Kagu-Eesti valdade ja linnade jaoks.

EL-i rahastusmäärasid tahetakse muuta järgmiselt: vaesemad piirkonnad saavad 70% (praegu 80 või 85%), üleminekupiirkonnad 55% (praegu 60%), jõuakamad 40% (praegu 50%).

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum