Äripäev • 29. oktoober 2018 kell 11:46

Ida-Virumaa hotellisektor laieneb hoogsalt

Narva-Jõesuu spaa Nooruse vastu kerkib lähiajal korterhotell.  Foto: Andres Haabu

Ida-Virumaal on hotellisektoris voodikohtade arvu kasv turistide arvu kasvule pikalt alla jäänud, järgmisel kahel aastal on see trend murdumas.

Selle aasta kaheksa kuu majutusstatistika näitab, et Eesti suurim turistide arvu kasv on olnud Ida-Virumaal. Majutatuid oli ligi 30 000 inimese võrra rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil, mis teeb kasvuks 21 protsenti.

Viimase kümne aastaga on uusi voodikohti lisandunud aga vähe. “Pärnuga võrreldes kuus korda vähem. Sel aastal on juba näha liikumist. Oodata on vähemalt 158 reaalset uut voodikohta järgmisel aastal ja teada on vähemalt kaks lähituleviku projekti, mis lisavad 2020. aasta lõpuks veel 350 voodikohta,” ütles Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen Põhjarannikule.

Sellega lisanduks praegusele 4000 voodikohale üle 10 protsendi, aga näiteks Pärnust möödumiseks on veel pikk maa minna, sest Pärnus on 8000 voodikohta.

Esiteks on oodata Narva hotelli laienemist, mille käigus lisandub sajale voodikohale teist sama palju. Vaba Lava teatrikeskuse juures on ettevõte, millele kuulub kesklinnas endise sõjatehase kinnistu, kuhu kavandatakse teatrimaja kõrvale torni hotelli.

Narva-Jõesuus lisandub 90 uut voodikohta juba tuleval aastal, kui uksed avab Nooruse spaa vastu kerkinud apartementhotell.

Loe pikemalt Põhjarannikust.

Hetkel kuum