Liina Laks • 9. november 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Eesti investor ostab hirmu

10 aastat tagasi investeerimist alustanud Kristjan Krass on praeguseks oma portfelli paisutanud sama suureks kui investor Toomase oma. Edu on toonud klassikaline strateegia ebatavaliste aktsiatega.

Kümme aastat investeerinud Kristjan Krass võrdleb oma tulemusi hea meelega investor Toomasega.
Kümme aastat investeerinud Kristjan Krass võrdleb oma tulemusi hea meelega investor Toomasega.  Foto: Andras Kralla

Tänavu tuli Kristjan Krass Börsihai aktsiamängu võitjaks, kusjuures võidu napsas ta viimasel päeval. Päriselus on ta investeerinud juba 10 aastat ning võrdleb oma tulemusi meeleldi investor Toomase omaga, sest portfell asub samas kaalukategoorias.

"Ma olen tavaline Eesti inimene, olen investeerimist omal käel õppinud. Alustasin ühe aktsiaga ja võtsin siis juurde," rääkis Kristjan Krass, kes on turgudel tegutsenud küll 10 aastat, kuid tõsisemalt on ta investeerimise kätte võtnud viimase viie aasta jooksul.

"Minu jaoks polnud oluline pensioni kogumine, vaid siis, kui raha hakkas üle jääma, mõtlesin, et mis see niisama seisab," selgitas Krass, miks ta läks börsile eelkõige tootlust otsima. Just aktsiad tundusid talle siis kõige loogilisema sammuna. "Börsipsühholoogiast, majandustsüklitest ei teadnud ma tol hetkel midagi. Ma olen kasvanud üles perekonnas, kus investeerimist võrdsustatakse spekuleerimisega. Ja majanduslikus mõttes võin öelda, et kui tahate näha inimest, kes on kõik valesti teinud, siis vaadake mind. Mul olid noorena krediitkaardivõlad, ei osanud säästa," kirjeldas Krass oma stardipositsiooni.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt