Äripäev • 21. juuli 2019 kell 8:36

Lapsed tahavad pigem YouTuberiks kui astronaudiks saada

Kolmandik uuringus osalenud lastest peavad oma eeskujudeks YouTubereid.   Foto: Flickr

USA-s, Suurbritannias ja Hiinas läbi viidud uuringust tuleb välja, et lapsed unistavad praegu pigem YouTuberiks saamisest kui näiteks astronaudiks pürgimisest, kirjutab CNBC.

3000 last vanuses 8-12 ning üle kolmesaja lapsevanema, kel on lapsed vanuses 5-12, osalesid mänguasjatootja Lego korraldatud uuringus, kus selgus, et kolmandik uuringus osalenud lastest tahaksid suureks saades olla YouTuberid. Samas uuringus osalenud lastest vaid 11 protsenti tahtsid olla tulevikus astronaudid.

Vastused erinesid ka sõltuvalt laste päritolumaast. Üle poole Hiina lastest tahtsid siiski olla astronaudid ning oli seega nende kõige populaarsem karjääriunistus.

USA-s ja Suurbritannias seevastu oli austronaudi ametit kaaluvaid lapsi veidi üle 10 protsendi. Videoblogija elukutse oli mõlemas riigis unistuste ameti edetabeli tipus.

USA ja Suurbritannia laste populaarseimad unistuste ametid:

1. vlogger/YouTuber

2. Õpetaja

3. Sportlane

4. Muusik

5. Astronaut

Hiina laste populaarseimad unistuste ametid:

1. Astronaut

2. Õpetaja

3. Muusik

4. Sportlane

5. vlogger/YouTuber

Kolmveerand kõikidest vastanud lastest uskus, et inimesed elavad kunagi kosmoses või mõnel muul planeedil veel. Hiinas uskus seda 96 protsenti lastest. USA-s seevastu uskus inimeste kosmoseinvasiooni 68 protsenti nind Suurbritannias 63 protsenti lastest.

Kas lapsed ise tahaksid kosmosesse sõita? 85 protsenti Hiina lastest ütles jah. Ameerika Ühendriikide lastest 70 protsenti ja briti lastest 63 protsenti olid nõus kosmosesse sõitma.

Sarnane uuring, mida korraldati 2017. aastal ning tuhande USA lapse seas, näitas, et kõige enam tahaksid lapsed olla suurena arstid. Sellele järgnesid loomaarsti, inseneri, politseiniku ja õpetaja amet.

Hetkel kuum