23. jaanuar 2001, 00:00

Financial Times: Ukraina ja Venemaa vahel läinud nädalal allkirjastatud sõjalise koostöö leping võib tõsiselt õõnestada Kiievi sidemeid NATOga ning märkida muutust Ukraina julgeolekualastes prioriteetides. Lepingu järgi võtab Venemaa edaspidi osa kõigi rahvusvaheliste sõjaliste manöövrite planeerimisest Ukraina territooriumil, riigid loovad ühise mereväeüksuse ja alustavad ühist relvatootmist. Pakt võib oluliselt mõjutada Ukraina koostööd NATOga, kellega alates 1997. a on korraldatud Mustal merel ühismanöövreid. Sellest võib saada esimene välispoliitiline proovikivi USA vastsele presidendile, kes on teatanud huvist jätkata NATO laienemist, sh endise NL territooriumile. Samuti mõjutab see Euroopa julgeolekut.

?Ukrainast saab kas uue julgeolekustruktuuri nurgakivi või koht, kus kogu ehitus kokku variseb,? ütles Carnegie fondi kaitseala ekspert.

Venemaa ja Ukraina diplomaatiliste suhete tempo on järsult tõusnud ? viimasel aastal on kahe riigi presidendid kohtunud kaheksal korral. Ukraina välisministri sõnul on kahe riigi suhted ?normaliseerumas?.

Kauppalehti: Soome jälgib USA majanduskasvu aeglustumist ning pelgab, et ei jää selle mõjudest puutumata. Peamist ohtu näeb Soome enda jaoks intresside alanemises, millega USA keskpank langust pidurdada püüab ning mis tõenäoliselt sunnib Euroopa keskpanka eeskuju järgima. Soome jaoks suurendab intresside alanemine aga majanduse ülekuumenemise ohtu.

Soome rahandusministeeriumi rahvamajanduse osakonna juhataja Martti Hetemäki sõnul on olukord Soome tööturul niisama pingeline kui 1988. a lõpul, mil majandus kuumas täiskäigul ning pealinnas süvenes korterite kõrval puudus vabadest kontoripindadest. Kui Soome inflatsioon eurotsooni taktist välja kukub, võib Soomest Hetemäki sõnul saada ?teine Iirimaa?.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing