Arhitekt: alleealust parklat planeeringus pole

16. veebruar 2001, 08:18

Koos kahe kolleegiga Tallinna Vabaduse väljaku ja selle lähiümbruse detailplaneeringu koostanud arhitekti Andres Alveri sõnul hämavad linnajuhid Kaarli allee alusest parklast rääkides, sest seda ei näe planeering ette, kirjutab Postimees.

Ligi kuu aega tagasi rääkisid Tallinna abilinnapea Priit Vilba ning säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja asetäitja Hain Karu linnavalitsuse pressikonverentsil, et kohe, kui linnavolikogu on Vabaduse väljaku ja selle ümbruse detailplaneeringu vastu võtnud, kuulutab linn välja konkursi Kaarli puiestee allee aluse parkla ehitaja leidmiseks.

Meeste toonaste selgituste kohaselt nägi detailplaneering alal ette kolme maa-alust parklat, neist Kaarli allee alust kahetasapinnalisena.

?Minu arust oleme teinud küll väga üheselt mõistetava detailplaneeringu ja see ei näe ette parkimist allee all,? lausus Alver koos Tiit Trummali ja Veljo Kaasikuga tehtud planeeringust. ?See on võib-olla kellegi soov, et parkla seal oleks, kuid meie töös seda pole ja ma ei saa aru, miks keegi üritab seda sealt välja lugeda.?

Arhitektide planeering näeb Kaarli allee alla ette vaid kaherajalise tunneli ehitamise, mis võimaldaks autodel saada bastioni äärde kavandatud maa-alusesse parklasse. Planeering ei näe erinevalt linnajuhtide toonastest selgitustest ette ka maa-alust parklat Vabaduse platsi all.

Abilinnapea Vilba kinnitas aga eile pärast linnavalitsuses toimunud planeeringu-teemalist ümarlauda Postimehele, et ta pole kunagi öelnud, et praegu volikogus olev detailplaneering näeks ette maa-alust parklat Kaarli allee all.

Vilba sõnul rääkisid nad kuu aega tagasi olnud linnavalitsuse pressikonverentsil vaid plaanist näha ette nii allee kui Vabaduse platsi all parkimist, mida aga planeeringusse sisse joonistatud ei olnud.

Vilba hinnangul tuleb selleks teha täiendavalt planeeringu muudatus, mida parkla rajamise korral ka tehakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing