Iiri majandusime autor soosib Eesti ühinemist ELiga

26. märts 2001, 16:00

Euroopa Liit annaks Eestile garanteeritud turu, muudaks Eesti välisinvestoritele atraktiivsemaks, aitaks inflatsiooni kontrolli alla saada. Teie loomulik turg on Euroopa ja küll te ajapikku oma hääle ELis maksma panete, ütles Iiri ekspeaminister Garret FitzGerald.

Väike riik saab ikkagi olla avatud vaid ühiskondliku kokkuleppe ja riigi suhteliselt suure rolli olemasolul. Loomulikult ei pea te kopeerima Iiri teed, näiteks on Eestil hoopis teine olukord tööturul, rääkis FitzGerald.

Eestil pole sellist tööliste pakkumist nagu meil oli. Samas poleks teil ka õige oma suure tööpuuduse juures hakata välistööjõudu sisse ostma. Alati on erialasid, mida peaks sisse ostma, kuid rahvuslik poliitika peaks põhinema ikkagi oma tööjõu ärakasutamisel, soovitas FitzGerald.

FitzGeraldi hinnangul on Eesti hästi ära kasutanud oma head suhted Soome ja Rootsiga. Iiri kasutas ära hästi USA potentsiaali ja suhted seal. USA investorid on tugevalt sees Iiri tervishoius, tarkvaratööstuses.

'Oleme rohkem USAst sõltuvuses kui teised Euroopa riigid, kuid parem on kasvada kiirelt 8 aastat ja siis veidi järgi anda kui üldse mitte kasvada,' lausus FitzGerald.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing