Tohtrid süüdistavad haigekassat vassimises

29. märts 2001, 08:30

Aprillis haigekassa ja haiglate vahel sõlmitava raviteenuste lepingu tekst on advokaatide hinnangul ebakorrektne ja rikub kehtivaid seadusi, haigekassa lükkab süüdistused tagasi, kirjutab Postimees.

Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu palvel andis vandeadvokaat Ain Alvin terviseuuringute ja raviteenuste lepingule õigusliku hinnangu, mille kohaselt on lepingus terminoloogilisi vigu ja mõisteid, mis võimaldavad lepingut tõlgendada erinevalt.

Esitatud projekt sisaldab piirava või keelava iseloomuga nõudeid, milleks haigekassal kui avalik-õiguslikul isikul pole seaduslikku õigust, kirjutab Alvin seletuses.

Raportis on viidatud haigekassa kohustusele sõlmida ravilepinguid, mis annab haiglale õiguse nõuda selle sõlmimist: kui haigla vastab seadusest tulenevatele nõuetele, siis ei saa haigekassa keelduda lepingute sõlmimisest.

Seetõttu ei saa tervishoiuteenuste osutajad aktsepteerida haigekassa püüdu võtta endale tervishoiukorralduslikke funktsioone ulatuses, mis oluliselt ületab haigekassa seaduslikke volitusi, leiavad nad. ?Kui lepinguprojekt on räigelt ühepoolne ja seadusi eirav, tekib küsimus, kas raviasutus peab selles seadusetuses kaasa mängima,? seisab avalduses.

Avalikule pöördumisele kirjutasid alla haiglate liit, arstide liit, eratervishoiuasutuste liit, tervishoiujuhtide kolleegium, hambaarstide liit, keskastme tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede ühing.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing