Kuu lõpp tõi USA aktsiaturgudele ostjaid

Peeter Koppel 02. aprill 2001, 08:46

Ühendriikide aktsiaturud suutsid masendava kvartali viimase päeva lõpetada mõningase tõusuga.

Lõppenud kvartal on olnud nii kvaliteet- kui ka tehnoloogiaaktsiate jaoks üks ajaloo halvimaid, kuid pidev järsk kukkumine toob aeg-ajalt siiski turule spekulante, kes, uskudes, et põhi võib lõpuks käes olla, asuvad ostupoolele. Maaklerite hinnangul on siiski jätkuvalt piisavalt ka neid, kes viimase aja kasumihoiatuste laviini all oiates arvavad, et põhi on veel kaugel ning püsivad jätkuvalt müügipoolel.

Kokkuvõttes on turuosaliste hinnangul praegu mõlema poole vahel valitsemas mõningane tasakaal ja suuremaid otsuseid ei soovita olulisemate uudiste puudumisel vastu võtta. Pingsalt jälgitakse makronäitajaid, millede alusel üritatakse ette aimata Föderaalreservi edasist tegevust ja seda, millal võiks maailma suurim majandus hakata näitama tugevnemise märke.

Tehnoloogiakeskse <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> suutis reedese kauplemispäeva ja oma ajaloo halvima kvartali lõpuks kerkida 1,08 protsenti 1840,26 punkti tasemele. Lõppenud kvartali languseks jäi indeksil 26 protsenti.

Reedene tõus aga oli osaliselt tingitud asjaolust, et mõned turuosalised soovivad oma portfelle kvartali lõpu seisuga võimalikult heas valguses näidata, üritades oma positsioonides olevaid aktsiaid veidi kõrgemale osta.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas reedel 0,81 protsendi võrra kõrgemal 9878,78 punktil. New Yorgi börsi aitasid plussi kvaliteetaktsiad oma tuntud headuses nagu Merck <GR#US.MRK>, Exxon Mobil <GR#US.XOM> ja Philip Morris <GR#US.MO>. Ühinemiskuulduste toel kerkisid ka finantshiidude American Expressi <GR#US.AXP> ja Citigroupi <GR#US.C> aktsiad.

Käesoleval nädalal koondub turuosaliste tähelepanu täna avaldatavale märtsi ostujuhtide tootmisaktiivsuse indeksi (NAPM) ja reedel avaldatavale tööpuuduse suurusele, kust turuosalised üritavad välja lugeda kas USA majandus ja sellega koos ka ettevõtete kasumid võiksid olla näitamas tugevnemise märke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing