Ford Sierra ja Volvo S80 disainer peab Eestis seminari

Tõnu Tramm 29. mai 2001, 10:23

Homme peab Niitvälja golfikeskuses Baltimaade ja Ida-Euroopa autoajakirjanikele autodisaini alase seminari maailma üks tunnustatuimad autodisainereid, Peter Horbury (51), kes on töötanud viimased 10 aastat Volvo Car Corporationis.

Peter Horbury juhtimisel kujustatud Volvo S80 on nimetatud maailma autodisaini preemia laureaadiks ja just tänu Horburyle on Volvo uued mudelid võitnud maailmas suurt populaarsust. Sestap pole ka imestada, et Peter Horbury on oma 10 aastase tegevusaja vältel Rootsi autotööstuses tõusnud Volvo Car Corporationi asepresidendiks.

Peter Horbury on lõpetanud Londoni Kuningliku Kunstikolledzhi autodisaini eriala. 1974. aastal liitus ta Chrysler UK-ga ja töötas Horizoni ja Alpine"i kujustamisel. Sealt liikus ta edasi Fordi, kus oli tegev Sierra disainitiimis. Hiljem töötas Peter Horbury mõnda aega Volvo disainikonsultandina.

Järgmisena lõi ta Briti masinaehituse- ja prototüübifirmas MGA disainidivisjoni. Kümne aasta eest, peale tööleasumist Volvo disainidirektori ametikohale hakkas Horbury jõuliselt muutma Rootsi autotootja stiiliidentiteeti, nimetades seda ise 'väljakutseks teha efektiivsed autod ka kauniteks autodeks'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing