Ühiselamute omanik viskas elanikud metsa alla

28. september 2001, 08:23

Tallinna Mustamäe viie ühiselamu omanik viskas öökülmade eel jõuga korteritest välja poolsada inimest, kes elavad nüüd kilest telkides metsa all, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Olen metsas elanud juba kümmekond päeva, olukord muutub üha väljapääsmatumaks, sest talv on tulemas,? lausus Akadeemia tee 38 endine elanik Irina Vassilenko (29). Päeval töötab naine keskturul müüjana, õhtud ja ööd tuleb tal veeta Tallinna Tehnikaülikooli juures metsatukas kahe puu vahele püstitatud kilest telgis.

?Ma ei tea, kuidas ja kas ma selle aasta üle elan, olen juba ka grippi haigestunud,? sõnas Vassilenko. Kogu intervjuu vältel püsis naine apaatsena telgis lamades, vastates küsimustele vaevu suud paotades.

?See on õudne, mis toimus, inimesed visati lihtsalt tänavale, ka lastega emad ja näiteks jalutu mees,? lausus Akadeemia tee 46 majast välja tõstetud teist kuud last ootav Natalja. ?Maja uus omanik saatis neli tursket meest ühe korteri ukse taha, mehed peksid raudkangiga ust ja tuppa sisse pääsedes viskasid elaniku asjad aknast välja. Välja visati kõik, ka värviteleviisor ja külmkapp.?

Väljatõstmine Akadeemia 38, 42 ja 46 ning Vilde 90 ja 96 majadest sai alguse pärast seda, kui augusti lõpus omandas majad OÜ Fennovara. Firma riputas koridoridesse teated, et 1. oktoobriks tuleb korter vabastada kõigil neil, kellel pole selles elamiseks alust.

Fennovara juhatuse esimees Aleksei Poskat?ev lausus, et firma ei ole kedagi ebaseaduslikult majast välja tõstnud. Tema sõnul kontrollis firma pärast majade omandamist, kas kõikidel on seal elamiseks alust. ?Mingit vägivalda ei ole me kellelegi põhjustanud, me ei tegele selliste asjadega,? kinnitas ta.

Tallinna politseiprefekt Jüri Kasesalu ütles, et politsei ei saa jõuga midagi teha. ?Me ei saa ka kedagi tagasi tõsta. Saame ainult menetleda avaldust kriminaalmenetluse korras ning kui oli väljatõstmine ilma seadusliku aluseta, algatada kriminaalasi,? ütles Kasesalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing