Linnavalitsus hakkab rakendama tulemuspalka

07. november 2001, 11:55

Linnavalitsus kiitis oma tänasel istungil heaks linnavolikogu määruse eelnõu, mis käsitleb Tallinna linna ametiasutuste struktuuri, teenistujate koosseisu ja teenistujate töö tasustamise korda 2002. aastal. Suund on tööga mitteseotud tasude vähendamisele ja ametniku töötulemuste hindamisele ning tulemustasude maksmisele, teatas Raepress.

Tallinna linnateenistujate palgapoliitika põhimõtted pandi paika 2001 aastal, palgaastmestikud, nende jaotus ja palgamäärad jäävad samaks ka 2002. aastal. Töö tasustamise korda on sisse viidud aga mõningad muudatused, mis tulenevad järjest suuremast vajadusest teenistuja töö tasustamisel arvestada ja hinnata püstitatud eesmärkide saavutamist ning siduda see tema palgaga, samuti vajadustest viia töötasustamise korda muudatused, mis tulenevad muudatustest seadusandluses.

Koostöös ametiasutuste juhtidega töötatakse välja töö tulemuse hindamise kriteeriumid, millede saavutamisel tulemustasu makstakse. Rahalised vahendid tulemuspreemia maksmiseks tekivad senisest jõulurahaks ettenähtud summadest.

2002. aastast on töötasustamise korrast välja jäetud teenistujatele jõuluraha maksmine ning redigeeritud sellest tulenevalt kogu töötasustamise korda. Selle alusel võib järgmisel aastal tõsta ametniku palgaastet või määrata talle lisatasu tulemusliku töö eest, samuti muuta või ära jätta talle varem määratud lisatasu.

Tulemuspreemia on tasu, mida makstakse teenistujale eelnevalt määratud (kokku lepitud) eesmärkide saavutamisel. Tulemuspreemiat võib maksta ühekordse töötulemuse või teatud perioodi töötulemuste hindamise alusel. Makstakse kas töötaja või struktuuriüksuse ette seatud konkreetsete ülesannete täitmisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing