PM: Maa deklareerimisele tulevad appi taluliidud

16. veebruar 2004, 08:02

Põllumaa arvele võtmine edeneb sellise hooga, et põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) on appi palunud taluliidud ning maaparandusbürood.

Viimased paar nädalat on PRIA kontorite uste taga olnud pidevad sabad ning näiteks Harjumaal ei ole oma paberite kordaajamiseks 15. märtsini enam ühtegi vaba aega. Rebimine on nii tihe, et raskematel päevadel tuuakse mõne kontori ukse taha segaduste vältimiseks ka politseinikud, kirjutas Postimees.

Meeletu tungi on põhjustanud põllumeeste arusaam, et kui oma maid 15. märtsiks ei deklareerita, tulevikus nende eest toetust ei saada.

Maakondlikud taluliidud hakkavad maade deklareerimist nõustama tõenäoliselt teisipäevast. Uuest nädalast avatakse Tallinnas ka ajutine PRIA büroo, kus oma maid saavad arvele võtta Harjumaa maaomanikud. Seda seepärast, et Tallinnas on kõik ajad maa deklareerimiseks märtsi keskpaigani juba kinni pandud ja soovijad ei pääse enam löögile.

Põllumajandusminister Tiit Tammsaar ütles eile Tartus peetud konverentsil, et sellel nädalal tehakse vahekokkuvõtted maade deklareerimisest ning vajaduse korral antakse PRIA-le appi ka maaparandusbürood.

PRIA peadirektori Ahti Bleive sõnul hakkavad taluliidud nõustama dokumentide täitmist, vajalikke pabereid neile aga esitada ei saa. «Meie juurest saab soovija ankeedid ning kui ta tahab abi nende täitmiseks, aitavad teda lahkelt taluliidud,» rääkis Bleive. «Täidetud paberid tuleb aga tagasi tuua meile, kus nende põhjal antakse välja vastav tunnistus.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing