Saksa eksjustiitsminister teeb ettekande Jukose kohtuasjast

27. mai 2004, 14:57

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee esindaja Sabine Leutheusser-Schnarrenberger teeb ettekande Jukose kriminaalasja kohta.

Endine Saksamaa justiitsminister teatas, et esimese suulise ettekande inimõiguste normide täitmisest teeb ta Euroopa Nõukogu juriidilisele komiteele juuni algul. Tervenisti esitatakse ettekanne ENPA sügisesel istungijärgul, ütles Leutheusser-Schnarrenberger.

Intervjuus raadiojaamale Ehho Moskvõ rääkis ta, et esimesel korral räägib ta õiguskomiteele oma praegusest sõidust, kohtumistest ja jutuajamistest - seejärel võib komitee otsusel tarvis minna veel täiendavaid kohtumisi.

'Minu eesmärk seisab selles, et jälgida, kuidas säilitatakse õigusriigi printsiipe kahtlusaluste kinnipidamisel, kuid ma ei pea vaatlema seda, kas need isikud, kes praegu isolaatoris viibivad, tõepoolest kuuluvad karistamisele', rääkis Leutheusser-Schnarrenberger.

ENPA esindaja sõnul ei ole tema ülesanne seotud selle protsessiga, mis on arutlusel Euroopa Inimõiguste kohtus, kuid kui seal selguvad tähtsad asjaolud, võidakse need lisada ettekandesse.

Leutheusser-Schnarrenberger teatas, et on rahul toimunud kohtumistega Venemaa esindajatega. 'Kõik mu vestluskaaslased andsid mulle vastused mind huvitanud küsimustele', ütles ENPA esindaja.

Venemaa pealinna Me?t?anski kohus ei lubanud tal Moskva-visiidi ajal kokku saada Mihhail Hodorkovski ja Platon Lebedeviga.

<#Gazeta.ru=http://www.gazeta.ru/2004/05/26/last121986.shtml>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing