EPL: Kiirtee valmimine maaomanike taga kinni

25. mai 2006, 07:36

Tallinna-Tartu kiirtee rajamise entusiastliku plaani võib rikkuda inimeste soovimatus müüa riigile maantee ehitamiseks vajalikud maatükid.

Tänavu peab Tallinna-Tartu maantee ehituse eestvedaja maanteeamet tegelema kahe juhtumiga, kus tee-ehituseks vajalik maa tuleb enne ehitus- ja projekteerimistööde algust saada riigi omandisse. Seni pole riigi esindajad suutnud Vaida-Aruvalla ja Puurmani liiklussõlme maade võõrandamist edukalt läbi viia, kirjutab Eesti Päevaleht.

Näiteks tõi maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus hiljuti Tartus toimunud kiirteeteemalisel ümarlaual Puurmani silla ja ristmike uuendamistööde venimise. Tööde teostamiseks on saadud ka Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist vajalikud miljonid ning tööd peaks algama juba sel aastal, kuid Sõrmuse sõnul on peamine takistus tee ehitusel omandivaidlused – omanikega ei õnnestu kokkuleppeid saavutada ning sundvõõrandamised võtavad kaua aega.

Tänaseni pole Puurmanis maid omav rootslane maade müümiseks maanteeametiga kuidagi kokkulepet saavutanud. Sarnased probleemid on ka Vaida-Aruvalla teelaiendamisel ja trassivalikul. Maanteeameti peadirektori asetäitja Peeter Škepast ütles, et tihti on teede tarbeks maa võõrandamisel häda spekulantidega.

Kui palju Tallinna-Tartu maantee esimese klassi teeks ehitamisel tuleks maade võõrandamisi läbi viia, ei oska maanteeamet öelda, sest iga konkreetse teelõigu remontimiseks tuleb koostada eraldi projekt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing