Lasnamäe paekarjääri Merkole surumine toppas jälle

09. august 2006, 12:15

Ärimees Endel Siffi firma OÜ Primos taotleb kohtu abil Lasnamäe paekarjääri hoonestusõiguse seadmiseks eelläbirääkimistega pakkumise korraldamise tühistamist.

OÜ Primos soovib, et tühistataks Tallinna Linnavalitsuse korraldus, mis on Võidujooksu tn 12/Pae tn 7A kinnistule hoonestusõiguse seadmiseks eelläbirääkimistega pakkumine korraldamise aluseks, teatas Tallinna linnavalitsus. Kaebuse põhiseisukohaks on väide, et pakkujatele on esitatud põhjendamatud nõudmised ilma mõistliku tähtajata, mistõttu konkursil saab osaleda vaid AS Merko Ehitus.

Tallinna Linnavalitsus on seisukohal, et pakkumise esitajaks või selle kohustusi tagavaks garandiks peab olema ehitusettevõtja, sest üksnes nii saab vältida riski, et pakkumisi esitavad ettevõtjad, kes tegelikkuses ei suuda võetud kohustusi täita.

'Pakkujatele esitatavad kõrged nõudmised tulenevad vajadusest linna jaoks oluline piirkond kiiresti ja kvaliteetselt välja ehitada,' ütles abilinnapea Taavi Aas. 'Tõele ei vasta ka väide, et pakkumiste esitamiseks ettenähtud tähtaeg on liiga lühike, sest ala hoonestamise konkurss oli teada juba mais ning OÜ Primosel on esitatud pakkumise kohaselt olnud visioon ala korrastamiseks juba mitme kuu eest,' selgitas Aas.

Abilinnapea Aasa sõnul on konkursitähtaeg 28. august nagunii esialgsete pakkumiste esitamiseks, millele järgnevad lõplike pakkumiste koostamised ja kõigil pakkujatel on piisavalt aega hindamisele kuuluvaid lõplikke pakkumisi ning nende osaks olevaid eskiise koostada.

Ala hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on Pae puhkeala kompleksselt heakorrastada, puhastada endine Pae karjäär, ehitada kinnistule infrastruktuur ning muud vajalikud ehitised.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing