Mait Kraun • 4. mai 2017 kell 8:16

BMW on tuleviku pärast ettevaatlik

BMW.  Foto: Bloomberg

BMW jäi konservatiivse kasumiprognoosi juurde, sest tegevjuht Harald Krügeri sõnul nõuab isesõitvatele ja elektrilistele autodele üleminek aega, vahendab Bloomberg.

BMW teatas, et nende kasum peaks sel aastal kasvama „veidi“. Autotootja keskendub järgnevatel aastatel kallimate mudelite tootmisele, mille hulka kuulub ka BMW X7 sportmaastur. Ettevõtte kulud on suured, sest paljuski arendatakse juba tulevikuautosid.

„Ootame, et uute mudelitega seotud projektide käivitamine ja turundamine tõstavad selle aasta jooksul kulusid,“ ütles BMW finantsjuht Nicolas Peter. Ta lisas, et isesõitvate ja elektriliste autode arendamise kulud on samuti kõrged. „Lühiperspektiiv ei ole meie jaoks kõige tähtsam. Keskendume jätkusuutlikule ja pikaajalisele kasumikasvule.“

BMW kasum (autotootmises) tõusis esimeses kvartalis 6,1 protsenti 1,87 miljardi euroni (eelneva aastaga võrreldes). Sellele aitas kaasa müügikasv, mis oli ettevõtte sõnul „märkimisväärne“.

„Vaatamata oodatust paremale aasta algusele on BMW võtnud konservatiivse lähenemise,“ ütles investeerimisfirma Natixis Securitiesi analüütik Georges Dieng. „Arvame, et optimismiks oli rohkem ruumi.“

Uurimis- ja arendustegevusega seotud kulud kasvasid esimeses kvartalis 35 protsenti 1,32 miljardi euroni.

Hetkel kuum