Indrek Mäe • 14. november 2017
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

EstateGuru läheb hapu laenu tagatise kallale

EstateGuru investoritele Tallinnas Nõmmel asuva Toome puiestee projekti eest võlgu jäänud Omale OÜ juht Urmas Labande näitab kõnealust arendust.
EstateGuru investoritele Tallinnas Nõmmel asuva Toome puiestee projekti eest võlgu jäänud Omale OÜ juht Urmas Labande näitab kõnealust arendust.  Foto: Andras Kralla

Ühisrahastusportaal EstateGuru kuulutas välja esimese laenu tagatisvara realiseerimise.

Ühisrahastusportaal teatas investoritele, et Toome puiestee arenduslaenu võtja ei tasunud määratud ajaks kogunenud võlga ning seetõttu realiseeritakse tagatisvara eesmärgiga tagastada investoritele kogu nende raha. Arenduslaenu suurus on 224 000 eurot ning projekti all on kinni 294 investori raha.

„Toome puiestee projekt on esimene kord, kui oma kolmeaastase tegutsemise ja 220 väljastatud laenu puhul peame tagatisvara realiseerima hakkama,“ sõnas EstateGuru tegevjuht Mihkel Stamm. „Hea on see, et meie riskijuhtimismudel toimib ja investorid on kaitstud,“ viitas ta sellele, et EstateGuru väljastab laene vaid kinnisvara tagatisel. Nii on laenuvõtja maksejõuetuks osutumisel tema kinnitusel tagatise müügist saadavate tulude arvel investorite raha võimalik tagasi maksta.

Tagatisvara realiseeritakse kohtutäituri poolt elektroonilises keskkonnas oksjonikeskus.ee ning seejuures kasutatakse protsessi läbipaistvuse ja jälgitavuse tagamiseks sarnaseid põhimõtteid täitemenetlusega.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt