Mait Kraun • 1. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna Vesi esitas uue tariifitaotluse

Tallinna Vesi  Foto: Erik Prozes

Veefirma Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile eile uue tariifitaotluse, millega loodetakse kooskõlastada uus veeteenuse hind, selgub börsiteatest.

Seaduse järgi on konkurentsiametil taotluse läbivaatamiseks 30 päeva, mida amet võib pikendada kuni 90 päevani.

Tegu on Tallinna Vee jaoks esimese Tallinna ja Saue linna tariifitaotlusega, mis ei ole esitatud Tallinna linnaga sõlmitud teenuslepingus kokku lepitud metoodika alusel, vaid põhineb senisest metoodikast oluliselt erineval konkurentsiameti soovituslikul metoodikal. Seetõttu näeb ettevõte, et tariifitaotluses on mitmeid võtmekohti, mis vajavad konkurentsiametiga täiendavat arutelu. Ettevõttel on kavas ameti esindajatega nende küsimuste lahendamiseks lähiajal kohtuda.

Ettevõtte eile esitatud tariifitaotluses kalkuleeritud tariif on ligilähedane praegu kehtivale veeteenuse hinnale, mis on püsinud muutumatuna 2010. aastast.

Kohustus esitada konkurentsiametile tariifitaotlus tuleneb eelmise aasta 12. detsembril langetatud riigikohtu otsusest. Kohus leidis, et konkurentsiamet ei pea järgima vee-ettevõtja ja Tallinna linna vahel erastamisel sõlmitud teenuslepingus sätestatud kokkulepet veeteenuse hindade kohta ning Tallinna Vesi peab täitma konkurentsiameti ettekirjutuse esitada uus tariifitaotlus.

Riigikohtu detsembrikuine otsus leidis, et Tallinna Vee aastaid küsitud hind oli liiga kõrge ega vasta seadusele. Jaanuaris avaldatud börsiteate järgi peab Tallinna Vesi võimalike nõuete suuruseks 17,52 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt