Tallinna Vesi esitas uue tariifitaotluse

01. märts 2018, 09:20
Tallinna Vesi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180301/BORS/180309994/AR/0/AR-180309994.jpg

Veefirma Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile eile uue tariifitaotluse, millega loodetakse kooskõlastada uus veeteenuse hind, selgub börsiteatest.

Seaduse järgi on konkurentsiametil taotluse läbivaatamiseks 30 päeva, mida amet võib pikendada kuni 90 päevani.

Tegu on Tallinna Vee jaoks esimese Tallinna ja Saue linna tariifitaotlusega, mis ei ole esitatud Tallinna linnaga sõlmitud teenuslepingus kokku lepitud metoodika alusel, vaid põhineb senisest metoodikast oluliselt erineval konkurentsiameti soovituslikul metoodikal. Seetõttu näeb ettevõte, et tariifitaotluses on mitmeid võtmekohti, mis vajavad konkurentsiametiga täiendavat arutelu. Ettevõttel on kavas ameti esindajatega nende küsimuste lahendamiseks lähiajal kohtuda.

Ettevõtte eile esitatud tariifitaotluses kalkuleeritud tariif on ligilähedane praegu kehtivale veeteenuse hinnale, mis on püsinud muutumatuna 2010. aastast.

Kohustus esitada konkurentsiametile tariifitaotlus tuleneb eelmise aasta 12. detsembril langetatud riigikohtu otsusest. Kohus leidis, et konkurentsiamet ei pea järgima vee-ettevõtja ja Tallinna linna vahel erastamisel sõlmitud teenuslepingus sätestatud kokkulepet veeteenuse hindade kohta ning Tallinna Vesi peab täitma konkurentsiameti ettekirjutuse esitada uus tariifitaotlus.

Riigikohtu detsembrikuine otsus leidis, et Tallinna Vee aastaid küsitud hind oli liiga kõrge ega vasta seadusele. Jaanuaris avaldatud börsiteate järgi peab Tallinna Vesi võimalike nõuete suuruseks 17,52 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. March 2018, 09:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing