Jaga lugu:

Rosneft meelitab investoreid aktsiate tagasiostudega

Foto: EPA

Venemaa suurim naftakompanii Rosneft algatab investorite meelitamiseks tänavu aktsiate tagasiostu programmi ning vähendab kulutusi ja võlakoormat, vahendab Bloomberg.

Kahe miljardi dollari suurune tagasiostuprogramm ning kapitalikulutuste piiramine on Rosnefti jaoks märkimisväärne suunamuutus: viimastel aastatel on kontsern täielikult pühendunud oma Vene konkurentide omandamisele ning Venezuelas, Indias, Egiptuses ja mujal asuvate varade kokkuostmisele.

Jõulise laienemise tulemusel jõudis Rosnefti võlakoorem mullu rekordilise 93 miljardi dollarini. Juhatuse teisipäevase avalduse kohaselt loodetakse tänavu vähendada seda summat 8 miljardi dollari võrra.

Aktsiate tagasiostuprogramm peaks praeguse kava järgi käivituma juba selles kvartalis ning kestma kuni 2020. aasta lõpuni. Kapitalikulutusi vähendatakse varasemate plaanidega võrreldes 20%.

Rosnefti suuromanik on Venemaa valitsus, millele kuulub pool naftakompanii väärtpaberitest, järgnevad hiidkontsern BP (19,75%) ning Briti-Šveitsi kompanii Glencore'i ja Katari riigifondi ühisettevõte (19,5%). Moskva börsil on seetõttu noteeritud pelgalt 10% Rosnefti aktsiatest.

Rosnefti aktsia kallines teisipäeval 0,52%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum