Tesla suurinvestor ostis konkurendis kopsaka osaluse, aktsia kallineb

Nio on Hiinas üks juhtivaid elektriautode tootjaid.  Foto: Nio
Mait Kraun • 10. oktoober 2018 kell 9:05

Hiina elektriautode tootja Nio aktsia kallines eile üle 20 protsendi, sest üks tuntud Tesla aktsionär ostis ettevõttes osaluse, vahendab CNBC.

Tesla investor Baillie Gifford ostis Nios 11,4protsendilise osaluse, mille järel tõusis elektriautode tootja aktsia teisipäeval 22 protsenti. Suurbritannia investeerimisfirma käes on praegu 85,3 miljonit Nio aktsiat, teatas ettevõte USA väärtpaberi- ja börsikomiteele esitatud dokumentides. Aktsia hakkas pärast uudist kiiresti tõusma.

Baillie Glifford on Tesla suurim ettevõtteväline aktsionär – kokku on neil 9protsendiline osalus. Tesla kõige suurem investor on 20protsendilise osalusega Elon Musk.

Nio aktsia jätkas ka järelturul kallinemist ning lisas veel 6 protsenti. Tõsi, aktsia on jätkuvalt septembri keskel saavutatud kõigi aegade tipust tublisti kukkunud. Kui 14. septembril kauples aktsia 13,80 dollari juures, siis nüüd on see kukkunud 7,8 dollarini.

Aktsiaemissioon toimuski septembris. Siis teatas ettevõte, et plaanib autosid toota peamiselt Hiina turule, hiljem tahetakse laieneda ka USAsse ja Euroopasse.

Hetkel kuum