Jaga lugu:

USA aktsiaturu viiepäevane tõus sai reedel lõpu, esmaspäeval algab tulemustehooaeg

New Yorgi aktsiabörs.  Foto: Drew Angerer/Getty Images/AFP/Scanpix

Langevad energia- ja tehnoloogiasektori aktsiad viisid USA aktsiaturu langusesse, kui investorid ootavad huviga tulemustehooaega, mis algab järgmisel nädalal Citigroupi, JPMorgani ja teiste suurpankade tulemuste esitlemisega, vahendab Reuters.

Kui reedene päev algas 0,7% suuruse miinusega, siis päeva jooksul läks aktsiaturg tugevamaks, nii et päev lõpetati vaid 0,01%-lise miinusega S&P 500 indeksi puhul ning 0,21% suuruse miinusega Nasdaqi indeksi puhul.

Optimism seoses Hiina ja USA kaubandusläbirääkimistega ning ootused intressimäärade aeglasest tõstmisest Föderaalreservi poolt olid aktsiaturud viinud eelnevad viis päeva järjest ülespoole, nii et S&P 500 indeks kerkis 6%, tõstes selle 10% kõrgemale viimase 20 kuu madalamast tasemest, milleni jõuti jõulude ajal.

„Me oleme roninud tagasi üles ning nüüd ootab turg lihtsalt tulemustehooaja algust järgmisel nädalal,“ ütles Reutersile Newbridge Securities’e turustrateeg Donald Selkin.

S&P energiasektori indeks langes 0,78%, kui nafta hind langes ligi 1,7% pärast üheksapäevast tõusuperioodi. WTI toornafta hind langes 1,7% 51,72 dollarini ning Brenti naftasegu hind langes 1,8% 60,58 dollarini.

Tehnoloogiaaktsiate indeks langes 0,29%, kui Microsoft langes 0,8% ning Apple’i aktsia 1% võrra 152,29 dollarini.

Suuremaks tõusjaks majandussektorite seas oli telekommunikatsiooniteenuste indeks 1,13% suuruse tõusuga. Netflixi aktsia kerkis täna 3,9%, olles aasta algusest tõusnud 21%.

USA turul oli märkimisväärne kahe ettevõtte kasumiprognoosi tõstmine – autotootja General Motors tõstis terve 2019. aasta prognoosi ning rõivatootja PHV tõstis 2018. majandusaasta neljanda kvartali kasumiprognoosi.

General Motors ootab seoses varasemate tehaste sulgemiste ning uute mudelite turuletoomisega ja mudelite uuendamisega eriti pikap kergeveokite segmendis käesolevaks aastaks kohandatuks aktsiapõhiseks kasumiks 6,50 – 7,00 dollari vahemikus, mis on oluliselt kõrgem, kui analüütikute varasem 5,86-dollariline keskmine prognoos. General Motorsi aktsia tõusis täna 7,1%.

PVH, mis müüb muuhulgas Tommy Hilfigeri ja Calvin Kleini rõivabrändi, teatas täna, et 2018. majandusaasta neljanda kvartali aktsiapõhine kasum tuleb vähemalt 1,75 dollarit, mis on kõrgem, kui analüütikute keskmine ootus 1,70 dollarit. PVH teatas ka mõnest strateegilisest uuendusest, mida analüütikud tervitasid positiivselt. PVH aktsia kerkis 6,9% 105,77 dollarini.

Esmaspäeval tulevad enne turu avanemist Citigroupi majandustulemused ning teisipäeval kahe teise suurpanga JP Morgan Chase’i ja Wells Fargo majandustulemused. Teisipäeval tulevad ka lennufirmade Delta Air Lines ja United Continental majandustulemused.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum