Sel esmaspäeval seadsid ettevõtjad Tallinna vanalinnas terrasse klientide saabumiseks valmis. Riskantsematesse gruppidesse on liikunud Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas pea 25 protsenti turisminduse ja majutuse valdkonna ettevõtetest ehk ligikaudu 600 ettevõtet.  Foto: Liis Treimann

16 000 ettevõtet sisenesid ohutsooni ja liiguvad maksejõuetuse poole

Koroonakriisi tagajärjel on riski all olevate ettevõtete hulk mitmes sektoris kasvanud tavapärasega võrreldes kahekordseks, kuid see on isegi hea tulemus.

Probleemsete ehk üle 50% tõenäosusega maksejõuetuseni jõudvate ettevõtete arv ligineb praegu 4000-le ning kõrgendatud riskiga gruppi kuulub 12 000 ettevõtet, selgub värskest EASi maksejõuetuse riski analüüsist. Seda on poolteist korda rohkem kui 2019. aasta lõpus.

“Isegi väga tugevad ja kaua tegutsenud ettevõtted mõtlevad juba tõsiselt, kas oleks lihtsam lõpetada. Avalikult ei ole veel pankrotti välja kuulutatud, aga seda valmistatakse ette,“ teab jookide maaletoomisega tegeleva Dunker Groupi müügidirektor Kristjan Oja, kelle klientide seas on palju firmasid just nendest valdkondadest, kus praegu on kõige raskem.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum