10. oktoober 1996 kell 22:00

Keskturu ostja selgub nädala pärast

Tallinna linnavolikogu esimees Koit Kaaristu ütles BNSile, et linnavaraameti eelistus, mis kuulub Nõmme turu omaniku Mati Kebina pakkumisele, on soovitusliku iseloomuga ja seda ei saa nimetada lõplikuks. Veel lisas ta, et ei soovi otsuse tegemisega kiirustada.

Pakkumiste lõppvooru on jõudnud peale Mati Kebina NT Kaubanduse veel kuus firmat.

Kõige suurema pakkumise, 31,8 miljonit krooni, tegi AS Kindlustusvara, mitte eilses Äripäevas nimetatud AS Lacto. Lacto pakub turu hinnaks 13 miljonit krooni.

Mati Kebinale kuuluv AS NT Kaubandus pakub turu hinnaks 31 miljonit krooni, ühe miljoni võrra vähem pakub Tiiu Silvese AS Langren. Kaks viimatinimetatut sõlmisid 8. oktoobril koostöölepingu, mille kohaselt ükskõik kumma osapoole võitmisel kaasab ta teise vara ühisesse omandamisse ja haldamisse.

Keskturu omanikuks soovib saada ka Kadaka turu omanik AS Combinent, kelle makstav summa oleks 20 miljonit krooni.

ASi Combinent direktori Aivar Leinemanni sõnul ei pea ta ennast reaalseks võitjaks. «Lööksime keskturul samasuguse korra majja, nagu on see Kadaka turul,» ütles Leinemann. «Oma praeguse tegevusega ei too keskturg riigile mingit kasu, pigem vastupidi,» lisas Leinemann. Keskturu konkreetset riigile kahjulikku tegevust kommenteerimast ta keeldus.

Hetkel kuum