1. veebruar 1998 kell 22:00

EMV emiteerib kevadel 100 mln eest aktsiaid

Uued aktsiad on kavas müüa turuväärtusele lähedase või veidi madalama hinnaga, ütles emissiooni korraldava Hansapanga kapitaliturgude osakonna juhataja Taavi Lepmets.

«Selleks, et investor tuleks uusemissioonist aktsiaid ostma, peaks hind turuväärtusest natuke atraktiivsem olema,» seletas Lepmets.

Väljalastavate aktsiate arv ja hind sõltub sellest, milline on turusituatsioon siis, kui müük on lõplikult ette valmistatud, ütles Lepmets.

Reedese sulgemishinna juures ulatub EMV kõigi aktsiate turuväärtus 175,38 miljoni krooni tasemele. Seega moodustab 100 miljoni krooni suurune emissioon enam kui poole ettevõtte aktsiakapitalist.

Lepmetsa hinnangul tõstab täiendavate aktsiate emiteerimine investorite silmis EMV atraktiivsust.

«EMV kaubeldavus on suhteliselt väike, mistõttu ta on praegu selgelt n-ö teise e?eloni aktsia,» tõdes Lepmets. «Emissiooni tulemusel saab ettevõte olulisel määral uusi vahendeid ja muutub huvitavamaks ka börsil.»

Emissioonist saadud raha suunab EMV Lepmetsa sõnul ettevõtte kasvu finantseerimiseks.

«Arengu puhul võib tegemist olla nii loomuliku kasvuga kui ka mõne teise ettevõtte ühendamisega,» kinnitas ta, viidates võimalusele, et EMV võib kasvu kiirendamise nimel üle võtta mõne väiksema ehitusfirma.

EMV prognoosib tänavu käibeks 818 miljonit krooni ja kasumiks 39,6 mln krooni. BNS

Hetkel kuum