22. aprill 1998 kell 22:00

Reiljan kõigutab Ilvest

Välisminister Toomas Hendrik Ilvese juhitava Rahvaerakonna liikmed hääletasid eile õhtul riigikogus koos ühinenud opositsiooni erakondadega korruptsioonis kahtlustatava keskkonnaministri umbusaldamise poolt.

Reformierakond, Isamaaliit, Mõõdukad ja Rahvaerakond jäid 32 häälega alla Koonderakonna ja Maarahva ühenduse, keskfraktsiooni ning vene saadikute 42 häälele.

Peaminister Mart Siimann teatas eile päeval Koonderakonna ja Maarahva ühenduse juhtidele, et kui Ilvese juhitav Rahvaerakond hääletab koos ühinenud opositsiooniga Reiljani vastu, teeb ta presidendile ettepaneku välisministri välja vahetada, ütles Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tammsaar.

Koonderakonna fraktsiooni esimees Mati Meos ei kinnitanud Tammsaare väidet. «Eile päeval me oletasime, et Rahvaerakond jääb hääletuses erapooletuks, kuid nüüd tekkis täiesti uus ja ootamatu olukord,» ütles Meos õhtul. «Näib, et Rahvaerakonna liidri ja erakonna parlamendisaadikute vahel on lahkarvamusi.»

Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu ütles, et tänaseks ei ole planeeritud peaministri kohtumist presidendiga.

Reformierakonna esimees Siim Kallas nimetas Rahvaerakonna hääletamist koos ühinenud opositsiooniga ebatavaliseks juhtumiks. «Mulle näib, et välisministrit on vallanud idee lahkuda aplombiga,» ütles Kallas.

Hetkel kuum