ÄP fototoimetus • 29. aprill 1999 kell 22:00

Minister soovib kaitsta kodumaist omandit

Peaminister Paavo Lipponen lubas pärast valitsusläbirääkimisi, et Soome Tööstusinvesteering (Suomen Teollisuussijoitus) saab riigiettevõtete müügist miljard marka investeeringuteks. Esialgu pole teada, kuhu see raha paigutatakse. Uue kaubandus- ja tööstusministri Erkki Tuomioja arvates peab STId saama kasutada ka siis, kui kodumaise omandi kaitseks on vaja erimeetmeid, mis tähendab, et STI ostab Soome ettevõtete aktsiaid.

Temaga pole nõus Koonderakonna liider ja rahandusminister Sauli Niinistö, kellele on võõras mõte, et riik hakkaks börsil mängima. «Suhtun kriitiliselt mõttesse, et riik hakkab aktsiaturgudel päästjat mängima. Selline tegevus on kaotuse alguseks.»

Sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni esimees ja endine kaubandus- ja tööstusminister Antti Kalliomäki aga toetab Tuomiojat.

Riik on seni paigutanud STIsse 600 miljonit marka, nii et miljard lisaraha on fondile väga suur summa. Eelmise aasta lõpu seisuga oli investeeritud 230,6 miljonit, sellest otse ettevõtetesse ainult 34,7 miljonit.

Autor: ÄP

Hetkel kuum