20. detsember 2000 kell 10:59

Arvutimüük: kliendid tänavu jõuluarvuteid ei oodanud

Kui eelmistel aastatel on enne viimast kuud toimunud arvutimüügis väike langus ostjate jõuluarvuti ootuses, siis sel aastal seda ei juhtunud, selgub homsest Äripäeva arvutirubriigist.

Novembris müüs Microlink konsolideeritult 1895 arvutit, sellest 1304 müüdi MicroLinki Arvutite ehk Eesti tootmisüksuse poolt. ?Võrreldes eelmise aasta sama kuuga konsolideeritud müük suurenes 203 ühiku ehk 12% võrra,? ütles Mart Sepp Microlinkist. Seda peamiselt Läti müügi arvelt. Aasta algusest on Microlinki konsolideeritud müük 18688 ja Eesti tootmisüksuse müük sellest 13446 arvutit.

Tartu firma Ordi müüs novembris 803 arvutit ja PT Mikro kolmanda suure tootjana 186 arvutit.

Arvutirubriigi toimetaja Kaido Einama kommentaar:

Sügiskuudel kasvas pärast tavaliseks saanud vaikseid suvekuid arvutitootmine stabiilselt kuid aeglaselt ja novembris oli selline trend jätkuv.

Hirmodavaid jõulupakkumisi pole sel aastal samuti, pigem rõhuvad kodumaised arvutitootjad aastalõpukampaaniates arvuti kvaliteedile ja järelmaksuvõimalustele. Inimesi aga on kõige rohkem arvutiostul mõjutanud hind ja ka EMORi uuringust selgus, et soovitakse alla 10 000 kroonist arvutit, mitte kvaliteetsemat, vaid lihtsamat ja odavamat.

Hetkel kuum