Nokia aktsia kukkus järsult

Peeter Koppel 10. jaanuar 2001, 00:00

USA. Tehnoloogiakeskne Nasdaq alustas eilset kauplemispäeva optimistlikus meeleolus.

Tõus tugines arvamusele, et Föderaalreserv jätkab intressimäärade alandamist, juhul kui makronäitajad peaksid seda nõudma. Seda arvamust kinnitasid ka kahe kõrge Föderaalreservi ametniku kommentaarid, milles kinnitati, et Fed jälgib majanduse olukorda pingsalt ning on langustsüklisse mineku vältimiseks valmis edasisi meetmeid rakendama.

Turg ei reageerinud üldisemas plaanis ka Nokia oodatust väiksematele 2000. a müüginumbritele ning uudise mõju piirdus vaid moobiilside sektoriga, kus läksid langusse ka teised sama ala suuremad tegijad Motorola ja Ericsson.

Analüütikute hinnangul võib Nokia uudise suurema tähelepanuta jätmine anda tunnistust sellest, et investorid on pilgud pööranud käesoleva aasta teise poolaastasse, mil majanduse üldine olukord on seoses Föderaalreservi sammudega hakanud paranema.

Helsingi börsil olid Nokiasse raha paigutanud investorid sunnitud eile jälgima, kuidas nende investeeringu väärtus kohutava kiirusega vähenes.

Maailma suurima mobiiltelefonide tootja aktsia läks vabalangusse peale teadet, mille kohaselt kasvas Nokia mobiiltelefonide müük 2000. aastal 64 protsenti. Kokku müüs Nokia mullu 128 mln mobiiltelefoni. Analüütikud olid selleks numbriks oodanud 130-140 miljonit ning turg reageeris ootustele alla jäänud müüginumbrile aktsia hinna järsu langusega. Kauplemispäeva kestel liikus Nokia aktsia tervelt 18 protsendiga miinuses, kuid suutis päeva lõpuks siiski kosuda. Nokia sulgemistasemeks jäi Helsingis eile 41 eurot, mis teeb lõplikuks languseks 8,69 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing