Ehitusmess propageerib keskkonnasõbralikku ehitamist

Anne Oja 02. aprill 2001, 00:00

4.?7. aprillini Eesti Näituste messikeskuses toimuval messil osaleb eksponendina ligi 300 ehitustöid ja -teenuseid, -materjale, -konstruktsioone, -masinaid ja -seadmeid tootva ja müüva firma.

Eesti Näituste projektijuhi Epp Sultsmanni sõnul sellel aastal põhimõttelist erinevust varasemate aastate messidega ei ole. Suured tuntud kaubamärgid käivad oma väärtust näitamas, samas tutvustatakse turule tulevaid uusi tooteid. Messist võtavad osa iga valdkonna turuliidrid, samuti tulevad kohale suured hulgimüüjad.

ASi Hiieko müügijuhi Margus Kase sõnul ei erine tema ootused messi suhtes eelmise aastaga võrreldes oluliselt. Samas tahab Kask leida messilt uusi kliente.

Esmakordselt Eesti Näitustes toimuval ehitusmessil osaleva Astroplastika Eesti OÜ müügijuhi Eduard Ridali sõnul tahavad nad messil firma tooteid tutvustada. Aastavanuse ettevõttena peavad nad oluliseks osaleda suuremal ja esinduslikumal ehitusmessil, kui seda oli eelmisel aastal Tartus toimuv ehitusmess.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektori Enno Rebase sõnul piisaks Eestis ka üle aasta toimuvast messist. ?Firmadel ei ole uusi asju välja käia,? ütles Rebane, kelle hinnangul minnakse messile seepärast, et konkurendid lähevad.

Messil osalejate hulgas on ka pangad, kes pakuvad erinevaid finantseerimisvõimalusi oma kodu soetamiseks.

Eelmistest ehitusmessidest eristab selle aasta Eestis toimuvat ehitusmessi suurem seminaride ja foorumite osakaal.

Keskkonnasäästliku ehituse seminaril ja foorumil esineva keskkonnasõbraliku ehitustehnoloogia spetsialisti Marek Strandbergi sõnul muutub ökoloogilise ehituse tähtsus Eestis üsna oluliseks. ?Eesti elamuehitus võiks olla korda viis suurem, küsimus on siis, milline tehnoloogia selleks ehituseks valitakse,? ütles Strandberg. Tema sõnul on praegune ehitusettevõtjate suhtumine ökoloogilisse ehitusse üleolev. ?Minu nägemist mööda nagu lihtsameelne, mis lähtub puudulikust teadmisest keskkonna, majanduse ja looduse seoste kohta üldse,? ütles Strandberg.

Strandberg loodab, et tema ettekanne ei jää monoloogiks, vaid, et kohale tulnud ehitusettevõtjad, linnaplaneerijad ning arhitektid osalevad aktiivselt arutelus.

Tallinnas toimuvat ehitusmessi eristab Lätis toimuvast Maja nime all toimunud messist suurem ehituskesksus. Eesti Näituste projektijuhi Epp Sultsmanni sõnul hõlmab Läti mess ka sisustust. ?Näha võib ka tolmuimejaid ja ehitusnuge,? ütles Sultsmann.

Vilniuse Resta ehitusmessiga võrreldes näidatakse Tallinnas rohkem ehitusmasinaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing