Välisministeerium leinab ühte Eesti kaunimat saatkonnahoonet

ÄP 04. juuli 2001, 00:00

Välisministeeriumi pressiesindaja Taavi Toom nentis eile öösel Washingtoni Eesti saatkonnas toimunud tulekahju kommenteerides, et tegu oli ühe kaunima Eesti saatkonnaga ja välisministeeriumis on peaaegu lein.

Toomi sõnul on neljakorruselise maja igal korrusel kahjustusi tulest või veest ning praegu diplomaadid selles hoones tööd jätkata ei saa. ?Maja oli kindlustatud ja kõigi ohutusnõuete kohaselt ehitatud,? kinnitas Toom. ?Kui suureks lõplik kahjusumma kujuneb, seda näitab ekspertiis.?

Tulekahju sai alguse 19.30 kohaliku aja järgi. Saatkond oli selleks ajaks töö lõpetanud ja signalisatsiooni all. Tulekahju puhkedes teavitas tuletõrje sellest kohe ka Eesti diplomaate, kes olid kohal 15 minutiga.

Tuli sai alguse keldrikorrusel tekkinud elektrilühisest ja levis kiiresti mööda vaheseinu ülespoole. ?See on pikk kitsas maja ja tuli levis nagu korstnas,? nentis Toom.

Toom rõhutas, et inimesed tulekahjus kannatada ei saanud. Küll ei saa välistada mõne saatkonna töötaja isiklikku materiaalset kahju. Näiteks elas saatkonna hoones saatkonna autojuht.

Uudisteagentuuri AP andmetel läheb kahju korvamine maksma 2,5 miljonit dollarit ehk 45 miljonit krooni. Kahju kustutamisel osales 80 tuletõrjeautot, ütles kohaliku tuletõrjejaoskonna esindaja Alan Etter.

Rahandusminister Siim Kallas kinnitas eile valitsuse pressikonverentsil, et Eesti saatkonna hoone Washingtonis tuleb igal juhul taastada ja esialgu leitakse raha saatkonna töö jätkamiseks valitsuse reservfondist.

Välisminister Toomas Hendrik Ilves peab järgmiseks valitsuse istungiks esitama rahataotluse saatkonna töö jätkamise tarbeks. ?Kindlasti ulatub see summa mitmetesse miljonitesse,? märkis Kallas.

Millal hoone eest kindlustusraha kätte saab, pole Kallase sõnul veel teada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing