Selver ennustab jätkuvat käibe kasvu

Andres Kärssin 22. jaanuar 2004, 00:00

10 kauplusega ASi A-Selver brutokäive kasvas 2003. aastal 1,2 miljardi kroonini, mis on 29% enam kui aasta varem. Käibe kasvu allikaks on Selveri juhi Ain Taube hinnangul keti ümberpositsioneerimine odavamale hinnatasemele, 2002. aastal avatud viie kaupluse lõplik käivitumine ning müügipinna lisandumine osa kaupluste laiendamisega.

Taube ütles, et Selveri kasuminäitaja selgub siis, kui keti emaettevõte Tallinna Kaubamaja teatab börsile oma majandusnäitajad. 2002. aastal oli Selveri kahjum 10 miljonit krooni, eeldatavalt lõpetas poekett eelmise aasta kasumisse tõustes.

Selveri mullune käibe kasv ületab ligi kolm korda turu vastavat keskmist näitajat ning jääb napilt alla soomlaste Kesko 32protsendilisele kasvule siinsel toidu- ja esmatarbekaupade turul. ?Selveri kasv sellel taustal on väga hea, arvestades, millised investeerimisvõimalused on meie suurel konkurendil Keskol,? tõdes Taube.

Lähtudes statistikaameti andmetest, oli Taube sõnul mullu Selveri turuosa toidukaupade jaemüügiturust 5,7%, jäädes alla ainult Säästumarketile. Viimase turuosaks oleks neil andmeil 12%.

Taube prognoosis tänavuseks Selveri turuosa edasist kasvu: ?Meie eesmärk on saada üle-eestiliseks jaeketiks.? Sel aastal plaanib Selver lisaks Kuressaarele laieneda Narva ja Tartusse ning võimalusi ka teistesse maakonnakeskustesse asumiseks.

Praeguse plaani kohaselt avab 1250ruutmeetrine Saare Selver Kuressaares uksed juunis.

Tartus Emajõe Ärikeskuses on Selveriga koha pärast konkureerimas Rimi. ?Oleme kogu aeg tahtnud seal poodi pidada. Siiamaani usume, et saame selle koha,? ütles Taube. Narvas on tema sõnul võimalik, et Selver asub tegutsema rendipinnal, kuid välistatud pole ka ise poe ehitus.

Taube hinnangul on sarnaselt hiljutisele teatele Kesko ja Rimi tegevuste ühinemise kohta Balti turul oodata koondumisi ka teiste jaekettide hulgas: ?Võimalikud huvilised võiksid olla veel ETK, Comarket, Selver ja miks mitte ka Oleg Grossi kett.? Ta lisas, et mahtusid arvestades oleks Selverile huvitavaks partneriks ETK, kelle Maksimarketid on kõige enam sarnased Selveri kontseptsiooniga.

Kesko Food ASi juht Raimo Ilveskero ei soovinud anda hinnangut Selveri mullustele tulemustele ja positsioonile turul, viidates Kesko kontserni tavadele konkurendi tegevust mitte kommenteerida. Samas möönis Ilveskero, et Selver on hetkel Kesko suurim konkurent.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing