OVS Ehitus keskendus arendustegevusele

Eda-Liis Kann 28. jaanuar 2004, 00:00

Ehitusfirma OVS Ehituse AS, mille käive koos tütarfirmadega läheneb tänaseks 80 mln kroonile, asutasid 1994. a kolm klassikaaslast: Olaf Orgse, kes töötas ASis FCM (nüüdne FKSM) projektijuhina, Taavi Suuder, kes tegeles ehitusmaterjalide müügiga, ning Veiko Härma, kes oli töötanud ehitustöödel Venemaal.

Ettevõte asutati ilma kreeditorideta, kogutud säästude eest, mis oli 90ndate algusaastatele omane. Õigete kontoriruumide puudumisel oli OVS Ehituse peakorter alguses Taavi Suuderi kahetoalises 50 m² suuruses korteris, mis asus Tallinna kesklinnas Liivalaia tänaval. Oluliseks töövahendiks oli tol ajal trükimasin, kuna arvutiga ei olnud võimalik veel kõike teha. ?Maksekorralduste trükkimisele läks algul ikka kõvasti auru,? nentis Orgse, tuues võrdluseks, et täna läheb ikka põhiaur ehituse arendustöödele.

Tööd jaotati omavahel ära ? töid juhatas Härma ja objekte otsis Orgse, kes kasutas suuresti ära oma loodud tutvusi. Kuna enamik ärist käis ikka tutvuste peal, läksid käiku kõik kontaktid ? klassikaaslased, perekonnatuttavad, vanad kolleegid jne. Tagantjärele tarkusena nendib Orgse, et tol ajal ei osanud nad osaleda suhteliselt tulusatel linna- ja riigihangetel, kus liikusid juba siis märkimisväärsed summad ja osalejaid ei olnud liiga palju.

Esimesteks suuremateks töödeks olid OVS Ehitusele tollase Ehitusmaailma (praegune Rautakesko) tellimused üle Eesti ? Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Üks suuremaid renoveerimistöid oli aga osalemine EMI Hotelli VII korruse renoveerimistöödel.

Firma tõsisem areng algas 1996. aastal, kui klientidel muutus pankadest laenusaamine lihtsamaks. Enamiku käibest andsid ärikliendid. Eraisikute tellimuste protsent käibest moodustas 20%. See oli ka kõigi aegade suurim, kuna firma kasvades hakkas eramuehituste osakaal vähenema.

Ehitusmaailma haldusjuhi Kuldar Kana sõnul oli nende esimene tellimus OVS Ehitusele suuresti hea juhus. ?Otsisime ehitusfirmat, kes teeks Ehitusmaailma söökla- ja büroohoonele juurdeehituse. Meie õnneks asus OVS Ehitus samas majas ja seetõttu oli ehitaja n-ö omast käest võtta,? ütles Kana. Kokku on OVS Ehitus teinud Ehitusmaailmale kümmekond objekti üle Eesti. Kana sõnul on OVS Ehituse eeliseks kompleksse teenuse pakkumine alates ideest, projektidest, ehituslubadest, lõpetades ehitusobjekti üleandmisega. Selline teenus ei pruugi just kõige odavam olla, aga väga mugav ja võimaldab Ehitusmaailmal keskenduda põhitegevusele.

Tänaseni on kõik objektid valminud õigeaegselt, ilma probleemideta. Eriti positiivse näitena toob Karu Lasnamäe kaupluse ümberehituse, kus tekkinud takerdused alltöövõtjaga lahendas OVS Ehitus Ehitusmaailma kui tellija kasuks.

1997. aastal lagunes klassivendade kolmik ning firmat jäi juhtima Orgse üksi. ?Kolmiku lahkumineku põhjuseks olid huvide erinevused,? nentis Orgse. Head suhted kaaslastega on aga säilinud tänaseni. Kui 1998?99 saabus börsikrahh ja kogu majandusareng pidurdus, oli OVS Ehituse ASil vastupidiselt hea kasvuaasta. Firmal õnnestus saada tellimused kaitseministeeriumilt, Paljassaare Sadamalt ja Rautakesko Grupilt, mis mitte ainult ei hoidnud firmat elus, vaid garanteeris ka korralikud majandustulemused.

Siiski turu üleüldine pidurdumine sundis OVS Ehitust majanduslikel kaalutlustel loobuma suure hulga ehitustööliste palgal-hoidmisest ja ainult oma jõududega ehitamisest.

Alates 2000. aasta teisest poolest on arvestatava osa käibest andnud ehituse projektijuhtimine ning kinnisvaraarendus, loobutud on alltöövõttude tegemisest.

Senised arendused on nt korterelamud Kopli tn ja Haapsalus, tootmiskompleks Pirita-Kosel. Töövõttudest on aga lõpetamisel Harku järve äärde rajatav 40 korterelamu projekt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing