Diktofon teeb pilte ja mängib MP3-muusikat

Indrek Kald 30. jaanuar 2004, 00:00

VN-3600 Olympuse diktofon erineb teistest siintoodud Olympustest selle poolest, et seda ei saa arvutiga ühendada. Seega tuleb helifaile kuulata diktofoni pealt ning arvutis neid töödelda või säilitada pole võimalik. Diktofoni saab helifaile salvestada nelja kataloogi, kuni sada faili igaühes. VN-3600 mahutab kuni 364 minutit salvestusi, kõrgeima kvaliteediga reziimis neli korda vähem. Salvestamiseks saab kasutada nii muudetava tundlikkusega sisemikroni kui välimist mikrofoni. Olympuse diktofoni saab seada andma alarmiga märku koosolekute vms sündmuste algusest. Diktofoni patareide järjestikune tööaeg on kuni 33 tundi.

- Maht 32MB, 6 tundi
- Kaal 60 grammi
- Hind 2190 krooni

Kõrge helikvaliteediga digitaalne salvestaja 16megabaidise mälumahuga. Maksimaalne salvestusaeg on 300 minutit ehk viis tundi, patarei peab vastu kuni kümnetunnise salvestuse. Diktofoni salvestisi saab hoida kahes failikataloogis, kummasegi mahub kuni 99 helifaili ja neid saab ka kataloogide vahel liigutada. Faile saab kustutada nii ükshaaval kui tervet kataloogi korraga. Diktofonil on sisemine valjuhääldi ja muudetava tundlikkusega sisemine mikrofon, kuid sinna saab ühendada ka välismikrofoni, samuti lisada välise kõlari. Diktofoni vedelkristallekraan näitab salvestatud sõnumite arvu, sõnumi ajalist kestust, kellaaega ja kuupäeva ning ka patarei seisu.

- Maht 16 MB, kuni 5 tundi
- Kaal 68 grammi
- Hind 1795 krooni

W-10 on ainulaadne diktofon, kuna sisaldab sisseehitatud digikaamerat, millega saab pildistada ka heliülesvõtte ajal. Selle Olympuse mudeliga saate lisada oma piltidele samaaegselt ka kommentaarid kaamera ette jäänud inimese või sündmuse kohta. Diktofoni kahte kataloogi mahub kokku 200 häälefaili, lisaks saab sinna salvestada kuni 250 pilti. Pildi suurus on 640×480 pikselit, mis vastab mobiiltelefonide digikaameratele. Nii helifaile kui pilte saab USB-pesa kaudu tõmmata hiljem arvutisse. Ühe foto arvutisse saatmine võtab umbes kolm sekundit. Kahe AAA-tüüpi patareiga saab salvestada 24 tundi helisid või teha 5000 pilti.

- Maht 16MB, kuni 3 tundi
- Kaal 70 grammi
- Hind 2600 krooni

Panasonicu diktofoni saab samuti salvestada 99 helifaili ühte kataloogi, kuid erinevalt Sony mudeli kahest kataloogist sisaldab Panasonic nelja kataloogi. Ka salvestusaeg on Panasonicul pikem, ulatudes 420 minuti ehk seitsme tunnini. Diktofonil on kolm salvestusreziimi. USB kaudu saab seda diktofoni ühendada ka arvutiga, et faile seal säilitada või töödelda Selleks antakse kaasa ka eraldi tarkvara. Sisemise mikrofoni ja valjuhääldi kõrval saab kasutada ka väliseid. Diktofoni komplekti kuulubki laualaadija koos valjuhääldiga.

- Maht 32 MB, kuni 7 tundi
- Kaal 45 grammi (patareideta)
- Hind 4990 krooni

Kalleim Olympuse diktofon sisaldab endas nii muusikamängijat kui kaugjuhtimispulti. Seejuures toimib kaugjuhtimispult ka mikrofonina. Diktofon mahutab kuni neli tundi WMA- ja MP3-muusikat, mida saab kuulata nii kõrvaklappidega kui ka valjuhääldi kaudu. Sellel Olympuse mudelil on kaasas eraldi laadimisalus, mille kaudu saab diktofoni ühendada ka arvuti USB-pesasse, et faile sinna ümber salvestada. Diktofon ise mahutab viis kataloogi faile, igas kataloogis maksimaalselt 199 salvestust. Salvestusreziime on sel mudelil neli, nende mahutavus erineb kümme korda. Ühe patareipaariga saab järjest salvestada 16 tundi, kuigi diktofon mahutab kuni 45 tundi faile. Enamlevinud Euroopa keelte kõrval sisaldab see diktofon ka venekeelset menüüd.

- Maht 128MB, kuni 45 tundi
- Kaal 85 grammi
- Hind 5390 krooni

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing